ΣΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟΚΤΗΤΗ ΜΕΛΙΒΟΙΑΣ

Νίκη με... ανατροπή για τον Τύρναβο

*ΈΧΑΝΕ 2-1 ΚΑΙ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΣΚΟΡ 4-2 *Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΠΑΡΑΛΙΩΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΕΚΠΛΗΞΗ…

Δημοσίευση: 22 Αυγ 2013 3:14 | Τελευταία ενημέρωση: 23 Σεπ 2015 11:10

Χορταστικό θέαμα χθες στον Τύρναβο, όπου η τοπική ομάδα επικράτησε του αξιόμαχου Φιλοκτήτη Μελιβοίας, με σκορ 4-2.
Το ποδοσφαιρικό συγκρότημα των παραλίων που ήταν χάρμα ιδέσθαι στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να προηγηθεί στο 13΄με τον Κορδαλή, στο 43΄ο Τσούκαλος ισοφάρισε σε 1-1 αλλά στο 45΄ο Δαλαμπύρας έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους που έκαναν το 1-2.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55΄ο Τσούκαλος ισοφάρισε σε 2-2, στο 62΄ο Βαγγελή έκανε το 3-2 και στο 90΄ο Πούτας διαμόρφωσε το τελικό 4-2.
Αυτό που πρέπει να κρατήσουμε είναι το ότι οι ομάδες παρότι είχαν διαφορά δυο κατηγορίες, στο πρώτο ημίχρονο αυτός που κέρδισε τις εντυπώσεις ήταν αναμφισβήτητα ο Φιλοκτήτης και σίγουρα έχει κάθε λόγο να είναι ικανοποιημένος από την εικόνα ο τεχνικός του Δημήτρης Τσέτσιλας.
Όσον αφορά στον Τύρναβο πιστεύουμε ότι στον Άγγελο Διγκόζη δεν θα άρεσε καθόλου το ότι σε ένα ημίχρονο δέχθηκε η άμυνα της ομάδας δυο γκολ, από έναν αντίπαλο Α’ κατηγορίας..
Και βέβαια δεν υπάρχουν ελαφρυντικά, διότι τόσο στο χθεσινό φιλικό με τον Φιλοκτήτη ο Τύρναβος γενικά δεν έπεισε και δικαιολογημένα ο κόσμος έχει περισσότερες απαιτήσεις, ακόμη και στα φιλικά παιχνίδια.
Τον αγώνα διηύθυνε ο κ.Τζήλος, που είχε συνεργάτες τους κ. Αναστασίου, Παπαδημητρίου, Τσιτσανούδη (4ος).
ΤΥΡΝΑΒΟΣ 2005 (Άγγελος Διγκόζης): Καραναστάσης (30’ Πρίφτης-60΄Ντάλλας), Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Μπάρος, Τέλλος, Βαγγελή, Νταντίδης, Γεωργίου, Σαχινίδης, Καραγιάνης, Τσούκαλος.
Αγωνίσθηκαν και οι: Γκαλίτσιος, Ευαγγέλου, Σιάτρας, Δημολιός, Σουλιώτης, Μάγγος, Καραγιάννης Ηλ., Αντωνόπουλος.
ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ (Δημήτρης Τσέτσιλας): Γεωργούλας, Πενίκης, Πλατσάς, Σελήνης, Κατσιάνος, Καραμπάλιος, Παπαηλίας, Κορδαλής, Λάιος, Σιμσιρής, Δαλαμπύρας.
Αγωνίσθηκαν και οι Ντούμος, Καρβούνης, Γκουζιώτης, Παρλάντζας, Γκαραβέλας, Παναγιώτου, Ραμπέλι και τρεις υπό δοκιμήν παίκτες.