Ελπιδοφόρα εμφάνιση του Ν. Αβραμούλη

ΜΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΣΤΗ ΒΟΣΝΙΑ

Δημοσίευση: 09 Μαϊ 2024 11:43

Πολύ ενθαρρυντική εμφάνιση έκανε ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΛ Νίκος Αβραμούλης με την Εθνική Προπαίδων, η οποία επικράτησε 2-0 της οικοδέσποινας Βοσνίας/Ερζεγοβίνης στην πρεμιέρα της στο διεθνές αναπτυξιακό τουρνουά U-16 της UEFA, το οποίο λαμβάνει χώρα στο Σαράγεβο.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, δεν απειλήθηκε από τους αντιπάλους του και εκκίνησε νικηφόρα την πορεία του στο τουρνουά, με τον Λαρισαίο ταλαντούχο ποδοσφαιριστή να αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις.
Στο 27ο λεπτό ο Μιχαηλίδης με προβολή μετά από σέντρα του Κρομμύδα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε το προβάδισμα στην Εθνική Ομάδα. Στο 44ο λεπτό ο Μιχαηλίδης νικήθηκε σε τετ-α-τετ από τον Μούγιανιτς, ενώ τo τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπέρδος στο 76ο λεπτό με σουτ από τη μεγάλη περιοχή.
Αύριο, Παρασκευή 10 Μαΐου, στις 12:00 μ., η Εθνική Ομάδα αντιμετωπίζει την Ουγγαρία για τη 2η αγωνιστική του τουρνουά.
ΕΛΛΛΑΔΑ: Αρβανιτάκης, Λαγουδάκης, Μόκρης, Κάπελας, Μηνασίδης, Τουρσουνίδης, Σταμέλλος, Κρομμύδας, Κυριαζίδης, Μιχαηλίδης, Μπέρδος.
Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Καλαϊτζίδης, Θεοχάρης, Βενέτης, Γαζής, Μανταζέλης, Σαββίδης, Τρικαλιώτης, Αβραμούλης και Χνάρης.