Πήρε τον βαθμό στο τέλος η ΑΕΛ Futsal

*Απέσπασε ισοπαλία 2-2 στη χθεσινή αναμέτρηση με τους Τράχωνες Αλίμου για τη Super League

Δημοσίευση: 02 Οκτ 2023 11:30

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ΑΕΛ Futsal κατάφερε να αποφύγει την ήττα και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στο χθεσινό παιχνίδι με τους Τράχωνες Αλίμου στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Futsal Super League. Η λαρισινή ομάδα αναγκάστηκε να παίξει με ελλείψεις, αφού απουσίαζαν οι Τσιρογιάννης και Τσιάτας (τραυματίες), καθώς και ο τιμωρημένος Μαυρομάτης.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς τέρματα.
Οι Τράχωνες Αλίμου μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων δέκα λεπτά πριν το τέλος.
Η ΑΕΛ Futsal έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να ισοφαρίσει πέντε λεπτά πριν το τέλος με τους Καραμπίνα (1-2) και Δημολιό (2-2).
ΑΕΛ FUTSAL (Β. Παπακωνσταντίνου): Χορέβας, Λιλολάρι, Μάνικος, Δημολιός, Καπετάνι (Καραμπίνας, Σαΐτης).
Υπεροχή Τρικάλων - Λαμία 4-3
ΑΕΛ Futsal - Τράχωνες Αλίμου 2-2
Πήγασος Αγ. Παρ. - Κόμπρα 3-4
ΑΕΚ - Νέο Ικόνιο 11-3
Δούκας- Σαλαμίνα 10-1
Ρεπό: Παναθηναϊκός