Hττήθηκε η Α.Ε. Κιλελέρ

*Χθες στην Εύβοια από τη Ν. Αρτάκη με 2-0 για την 4η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής

Δημοσίευση: 02 Οκτ 2023 12:00

Την πρώτη ήττα στη φετινή διοργάνωση υπέστη χθες η Α.Ε. Κιλελέρ, η οποία δεν μπόρεσε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από τη Ν. Αρτάκη. Η ομάδα του Κώστα Κατσάρα ηττήθηκε με 2-0 από την ομώνυμη ομάδα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής, αν και δημιούργησε τις προϋποθέσεις για να πετύχει κάτι καλύτερο.

Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν άτυχοι στο α’ ημίχρονο καθώς έχασαν δύο κλασικά τετ α τετ με τους Κατσαμάγκα και Χασομέρη, ενώ παράλληλα είχαν αρκετές επιθετικές ενέργειες από τα πλάγια με τους Μπαρούτα και Μπάρδα οι οποίες πέρασαν και αυτές ανεκμετάλλευτες.
Έτσι το γκολ του Σκριβάνου με εντυπωσιακό σουτ στο 30’ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο α’ ημίχρονο.
Στο πρώτο 20λεπτο της επανάληψης η Ν. Αρτάκη πάτησε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και πίεσε χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματά της με τους Ιορδανίδη, Ντελέκο και Λάμπρου.
Μετά το 65’ η Α.Ε. Κιλελέρ ισορρόπησε το ματς και έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση στο 70’ με τον Πανταζή, το σουτ του οποίου απέκρουσε εντυπωσιακά στο αριστερό «παραθυράκι» της εστίας του ο Διαμαντής.
Τελικά το παιχνίδι κρίθηκε στο 84’ όταν ο Ταυταρίδης με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το 2-0, σφραγίζοντας τη νίκη της ομάδας του.
Ένα ακόμα αρνητικό στοιχείο για την ομάδα της Α.Ε. Κιλελέρ ο τραυματισμός του Μπαρούτα στο 70’, ο οποίος σήμερα θα υποβληθεί σε μαγνητική για να διαπιστωθεί η σοβαρότητα του τραυματισμού του.
Ν. ΑΡΤΑΚΗ (Δ. Μαγκαφίνης): Διαμαντής, Τ. Χατζηστάμου (85’ Παπαδάκης), Μερτύρης, Νόνης, Στασινόπουλος, Γερογιάννης, Λάμπρου, Ντελέκος, Σκριβάνος (85’ Βρέττος), Ιορδανίδης, Τσόφλιος (83’ Ταυταρίδης).
Α.Ε. ΚΙΛΕΛΕΡ (Κ. Κατσάρας): Μισιρλής, Μπάρδας (57’ Β. Παπαγεωργίου), Μπαρούτας (70’ λ.τ Κούκος), Φουρκιώτης, Τσακίρης, Σούμπασης (32’ Χατζησαββίδης), Αλτάνης (60’ Χατζής), Χασομέρης, Κατσαμάγκας, Βαγενάς, Θ. Παπαγεωργίου (70’ Πανταζής).