Νέα νίκη πέτυχε ο Πανσερραϊκός

Δημοσίευση: 27 Μαρ 2023 10:10

Ο Πανσερραϊκός ξεπέρασε (και) το εμπόδιο του Θεσπρωτού, πέρασε νικηφόρα (2-0) από την Ήπειρο με τα γκολ των Σαΐντ στο 38' και Κανίς (πέναλτι) στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και οδεύει ολοταχώς προς τη Super League, καθώς άνοιξε τη διαφορά από τη δεύτερη Αναγέννηση Καρδίτσας στους 12 βαθμούς, με παιχνίδι περισσότερο.

«Τρίποντο» και για την τέταρτη Νίκη Βόλου, που με γκολ των Τζιώρα στο 52' και Κρητικού στο 62' επικράτησε 2-0 του Μακεδονικού, ενώ ο Απόλλωνας Πόντου σημείωσε το τρίτο «διπλό» στις συνολικά τέσσερις σημερινές αναμετρήσεις, επικρατώντας στη Ρόδο του Διαγόρα 1-0, με το αυτογκόλ του Μαγκάκη στο 38'.
ΠΑΟΚ Β' – Βέροια     αναβολή
Απόλλων Λ. – Παναθηναϊκός Β'     0-3 ά.α.

15. Απόλλων Λάρισας     4 - 14 αγ.
Ο Απόλλων Λάρισας, από τον οποίο έχουν αφαιρεθεί έξι βαθμοί, έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα και όλοι οι αγώνες του μετά τη 15η αγωνιστική κατακυρώνονται υπέρ της αντιπάλου ομάδας με σκορ 3-0.