ΛΑΡΙΣΑ ΚΑΕ

Διαμαρτυρία για τους διαιτητές του αγώνα ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΑΕ-ΠΑΟΚ

ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΔΙΕΥΘΥΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ

Δημοσίευση: 04 Μαρ 2021 20:10

Η ΛΑΡΙΣΑ ΚΑΕ κυκλοφόρησε βίντεο με επίμαχες φάσεις του αγώνα ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΑΕ-ΠΑΟΚ 88-91 στις οποίες φαίνονται διαιτητικές αδικίες σε βάρος της λαρισινής ομάδας, ενώ σε ανακοίνωσή της αναφέρει τα ακόλουθα:

«Η «παλικαρίσια» επικράτηση της ΚΑΕ ΠΑΟΚ μέσα στο κλειστό γυμναστήριο της Νεάπολης επί της ΚΑΕ Λάρισα, είχε τρεις γνωστούς πρωταγωνιστές, τρία παλικάρια που έπαιξαν τον ρόλο τους και μάλιστα άψογα.
Στο τελευταίο λεπτό της παράτασης, δεν καταλόγισαν... βήματα του Τέρνερ στο καλάθι που πήρε τον έλεγχο του σκορ ο ΠΑΟΚ (86-87), ενώ στη συνέχεια δεν έδωσαν τρεις βολές σε παράβαση πάνω στο σουτ του Τζέρι Σμιθ, σε μία ολοκάθαρη φάση, εκεί όπου μέχρι και ο Λυκογιάννης παίζει άμυνα, ξεπερνώντας τα αθλητικά πλαίσια.
Να σημειωθεί πως η ομάδα μας θα έπαιρνε προβάδισμα, εάν έκαναν σωστά τη δουλειά τους, όμως την έκαναν... καλά προς τη μία πλευρά, αυτή των φιλοξενούμενων».
Διαιτητές στον αγώνα του Σαββάτου με τον Άρη εκτός έδρας θα είναι οι: Μάνος-Σώμος-Κάρδαρης με κομισάριο τον Γκούμα.
Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 16ης αγωνιστικής της Basket League / Α1 Ανδρών έχουν ως εξής:

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6-7/3/2021)
ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΜΑΡΤΙΟΥ
15:45 Περιστέρι-Ηρακλής Τσαρούχα-Ανδρικόπουλος-Λόρτος (Ορφανός Γ.)
17:00 ΑΕΚ - Μεσολόγγι Σταματόπουλος-Ταρενίδης Στ.-Καλογερόπουλος Φ. (Ελευθεριάδης)
17:00 ΠΑΟΚ-Προμηθέας Π. Παπαπέτρου Π.-Πουρσανίδης Γ.-Μαγκλογιάννης (Δροσόπουλος)
17:00 Άρης-Λάρισα Μάνος-Σώμος-Κάρδαρης (Γκούμας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ
15:30 Κολοσσός Ρ.-Παναθηναϊκός Καρακατσούνης- Παναγιώτου-Αναστόπουλος Α. (Βιτζηλαίος)
20:00 Ιωνικός Ν.-Λαύριο Συμεωνίδης-Καλδίρης-Παντελίδης (Τεφτίκης)