Λευκή ισοπαλία στη Λειβαδιά

*Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ 2-1 *ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (2-3)

Δημοσίευση: 07 Φεβ 2021 20:10

Δεν είχε νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Διαγόρα. Το τελικό αποτέλεσμα παρέμεινε 0-0 μέχρι το φινάλε. Με αυτόν τον τρόπο η ομάδα της Λιβαδειάς παρέμεινε στην κορυφή της Super League 2 με 12 πόντους, ενώ ο Διαγόρας βρίσκεται δεύτερος με δύο βαθμούς λιγότερους.

*Μία σημαντική νίκη πανηγύρισε ο Εργοτέλης επί της Ξάνθης επικρατώντας 2-1 στο Παγκρήτιο Στάδιο. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό με σουτ του Κόνραντ μέσα από την περιοχή. Οι Ακρίτες έφεραν το σκορ στα ίσα στο δεύτερο ημίχρονο. Συγκεκριμένα στο 50’ ο Τάτος εκτέλεσε πέναλτι, ο Κατσιμήτρος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και ο παίκτης της Ξάνθης πήρε το ριμπάουντ σημειώνοντας το 1-1. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 88ο λεπτό μετά από φοβερό σουτ του Μπουρσέλη, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα, αφού βρήκε πρώρα στο δοκάρι.
*Εκπληκτικό παιχνίδι διεξήχθη στην Ιεράπετρα ανάμεσα στον Ο.Φ.Ι. και τη Δόξα Δράμας. Οι Μαυραετοί επικράτησαν 2-3 και σημείωσαν το πρώτο τους τρίποντο. Πλέον οι δύο ομάδες συγκατοικούν στη 10η θέση με τρεις βαθμούς. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 3’ με τον Μαυρία, ενώ στο 21’ ο Βάντερσον έκανε το 0-2. Πριν από το ημίχρονο οι Κρητικοί μείωσαν σε 1-2 με τον Λεμονή στο 32’. Ωστόσο, στο 52ο λεπτό ο Αγγελόπουλος πέτυχε ακόμα ένα γκολ για τους Μαυραετούς, ώστε στο 66’ ο Γκίνη να διαμορφώσει το τελικό 2-3.
ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ (6η αγ.)
*Εργοτέλης - Ξάνθη 2-1 (19’ Κόνραντ, 88’ Μπουρσέλης / 50’ Τάτος)
*Λεβαδειακός - Διαγόρας 0-0
*Ο.Φ. Ιεράπετρας - Δόξα Δράμας 2-3 (32’ Λεμονής, 66’ Γκίνι / 3’ Μαυρίας, 21’ Βάντερσον, 62’ Αγγελόπουλος)