Μεγάλη νίκη με ανατροπή

ΠΕΤΥΧΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση: 28 Ιαν 2020 20:29

Μεγάλη νίκη με ανατροπή πέτυχαν τα κορίτσια του Φιλαθλητικού Λάρισας, κερδίζοντας τη δυνατή ΜΕΝΤ με 3-1 σετ (13-25, 25-21, 25-21, 25-19 ), για το πρωτάθλημα βόλεϊ της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Κάνοντας ένα καταπληκτικό παιχνίδι, ειδικά από το δεύτερο σετ και μετά, χτύπησαν εκεί, που έπρεπε και έβγαλαν πολλή ενέργεια σε επίθεση και άμυνα. Αν αναλογιστεί κανείς ότι η αντίπαλη ομάδα είναι από τις καλύτερες του πρωταθλήματος, έχοντας στις τάξεις της αθλήτριες με μεγάλη εμπειρία στον χώρο, είναι μια μεγάλη νίκη για τη νεανική ομάδα του Φιλαθλητικού. Έτσι μετά τη μεγάλη αυτή νίκη έπιασε τη συμπολίτισσά της ΕΑΛ στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, η οποία έχασε από την πρωτοπόρο ομάδα των Πρωταθλητών Πεύκων με 3-0 σετ. Προσκεκλημένη στον αγώνα ήταν η ακαδημία βόλεϊ του Γ.Σ. Φαλάνης που παρακολούθησε και στήριξε την ομάδα του Φιλαθλητικού.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Δ. Ιόφτσεφ): Κουτρουμπή Ανδρ., Μπέη, Ντόνα, Βαϊοπούλου, Ξάνθη, Γαργάλα, Νταφοπούλου, Μπάλλα (L), Καραγιάννη, , Ευθυμιοπούλου (L), Ζιώγα, Σεκλειζιώτη, Τσιλιάκου, Στατήρη.

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΑΛ
Η ΕΑΛ πάλεψε στα δύο πρώτα σετ και κόντραρε την ομάδα των Πρωταθλητών Πεύκων, αλλά τελικά έχασε με 3-0 σετ (25-23, 25-20, 25-14).