Πρεμιέρα με νίκη για την Εθνική Ενόπλων στο CISM

ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΧΡ. ΓΡΟΜΗΤΣΑΡΗΣ ΤΗΣ ΑΕΛ

Δημοσίευση: 05 Δεκ 2018 16:34

Νικηφόρα ξεκίνησε η Εθνική ομάδα Ενόπλων Δυνάμεων τις υποχρεώσεις της στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου CISM στην Ολλανδία.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα επιβλήθηκε με 2-0 της οικοδεσπότριας χώρας, με γκολ των Παμλίδη και Βέργου. Η ελληνική ομάδα είχε καλή απόδοση, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, όταν και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθεί. Το σκορ άνοιξε στο 74ο λεπτό ο Παμλίδης, ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή, ενώ το 2-0 σημείωσε ο Βέργος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Σήμερα η Εθνική θα αντιμετωπίσει τη Γερμανία.
Με την Εθνική αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο και ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΛ, Χρήστος Γρομητσάρης.
ΕΘΝΙΚΗ ΕΝΟΠΛΩΝ (Βασίλης Βούζας): Λυμπερόπουλος, Κώνστας (46’ Παμλίδης), Γρομητσάρης (46’ Βλάχος), Σκόνδρας, Κούρτι, Μπουλούλης, Αυγενικού (55’ Ντουρμισάι), Βέργος, Τσουκάνης, Σάμιος, Τσούκαλος.