Διακρίσεις για τους Αγιώτες μαραθωνοδρόμους

ΣΕ ΦΑΡΣΑΛΑ, ΛΑΡΙΣΑ ΚΑΙ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗ

Δημοσίευση: 09 Οκτ 2018 19:54

Τρέχουν παντού… Στον 6ο Αχίλλειο Άθλο, 21 χιλιομέτρων, στα Φάρσαλα και στον αγώνα για τα παιδιά με χρόνια νοσήματα στη Λάρισα αγωνίστηκαν οι αθλητές του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Αγιάς, που εντυπωσιάζουν με την παρουσία τους και στέλνουν μηνύματα στους νέους, για τα μεγάλα κέρδη που έχει ο υγιής αθλητισμός.

Συγκεκριμένα, στα Φάρσαλα αγωνίστηκαν η Κατερίνα Γκερλή που κατέκτησε την τρίτη θέση στη γενική κατηγορία γυναικών, η Ιφιγένεια Γάτσιου που κατέλαβε τη δεύτερη θέση στην ηλικιακή της κατηγορία, η Γωγώ Λάμπρου που κατέλαβε την πρώτη θέση στην ηλικιακή της κατηγορία και οι Μέμος Μαγαλιούλης και Θανάσης Λιάμτσιος.
Στη Λάρισα έτρεξαν οι Αθανάσιος Δρόσος, Ελένη Τσικρίκη, Αποστόλης Κουμπάρος και Αντωνία Βαλάρη.
Τέλος, αξίζει να σημειωθεί ότι ο σύλλογος συμμετείχε και στον 3ο Ορειβατικό Αγώνα Τσαριτσάνης, όπου έλαβαν μέρος οι Γάτσιου Ιφιγένεια, Γκερλή Κατερίνα, Μαγαλιούλης Μέμος, Βερβέρης Γιώργος, Ματζαμόρτας Μπάμπης, Γώγος Γρηγόρης, Δρόσος Αθανάσιος, Φατμήρ Αλουίση και Κουμπάρος Απόστολος. Στη γενική κατηγορία γυναικών, στα 21 χιλιόμετρα, η Γάτσιου Ιφιγένεια κατέλαβε την τρίτη θέση.