ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ

Αργυρό μετάλλιο η Δημ. Γαργάλα

*Επτά αθλητές πήραν μέρος με τον σύλλογο Larissa Taekwondo Club

Δημοσίευση: 13 Απρ 2018 16:03

Στο δεύτερο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η Δήμητρα Γαργάλα στην κατηγορία -46 γεννηθέντες το 2002, στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ταεκβοντο στην Πάτρα.

Η αθλήτρια του συλλόγου Larissa Taekwondo Club κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο, κερδίζοντας τρεις αγώνες, δείχνοντας την άρτια τεχνική και τακτική της κατάρτιση.
Ο λαρισινός σύλλογος συμμετείχε με επτά αθλητές και εκτός της Γαργάλα, πολύ καλή παρουσία είχαν και οι Κωνσταντίνος Χατζής, Χριστίνα Πετράκου, Βασιλική Τσαλέρα, Κωνσταντίνα Μπακαρού, Όλγα Παπαπούλη, Στέφανος Κακλίδης, χωρίς να φτάσουν στην κατάκτηση κάποιου μεταλλίου.
Ικανοποιημένο έμεινε το δ.σ. του συλλόγου από την πολύ καλή εμφάνιση των αθλητών-τριών και από την εξαιρετική δουλειά που γίνεται από τον προπονητή – δάσκαλο κ. Απόστολο Ιακωβάκη, 7 Dan. Τα πρώτα χρυσά πανελλήνια μετάλλια που κατέκτησε στα τέσσερα χρόνια από την ίδρυσή του ο σύλλογος, δείχνουν πως βρίσκεται σε σωστό δρόμο και αναμένεται πως θα έρθουν νέες σημαντικές επιτυχίες τα επόμενα χρόνια.