ΜΕΤΑΞΥ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΠΥΡΓΕΤΟΥ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΟΥ ΑΙΓΑΝΗΣ (2-2)

«Φιλική» ισοπαλία στο «Αστέριος Πετρωτός»

Δημοσίευση: 28 Δεκ 2017 16:25

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη χθες στο γήπεδο «Αστέριος Πετρωτός», η Αναγέννηση Πυργετού και ο Όλυμπος Αιγάνης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι, με τον πτυχιούχο πλέον προπονητή Δημήτρη Αλεξίου στον πάγκο τους, προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με γκολ των Παναγιώτη Τάκη (με πέναλτι) και Χριστόφορου Ζάχου, ενώ οι γηπεδούχοι, που είχαν κάτω από τα δοκάρια τους τον μεσοεπιθετικό Άγγελο Ρακίπι, ισοφάρισαν στην επανάληψη με σκόρερς τους Δημήτρη Παζάρα και Θωμά Στούμπο.
Αύριο, η ομάδα του Γιάννη Μπάγκα θα δώσει νέο φιλικό αγώνα αντιμετωπίζοντας στο γήπεδο Νέων Πόρων την Ακαδημία Πλαταμώνα, που πρωταγωνιστεί στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Πιερίας.
 «ΧΟΡΕΥΕΙ» Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΥΡΓΕΤΟΥ
 Χριστουγεννιάτικο γλέντι διοργανώνει για αύριο η Αναγέννηση Πυργετού στην οικογενειακή ταβέρνα «Χόβολη» και καλεί όλους τους φίλους του συλλόγου να διασκεδάσουν μαζί, αποχαιρετώντας έτσι το 2017 που υπήρξε μία χρονιά επιτυχιών και επιστροφής της ομάδας στη Β’ Κατηγορία της ΕΠΣΛ.