ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ «BRAZILIAN JIU JITSU NO-GI» 2016

Επιτυχιών συνέχεια για τους Μονομάχους

* Μετάλλια κατέκτησαν οι Γ. Παπαδόπουλος, Ε. Χάμος και Μ. Βελή, πολύ καλή εμφάνιση από τον Κ. Καρατόλιο

Δημοσίευση: 17 Δεκ 2016 11:13

Οι επιτυχίες συνεχίζονται για τους Μονομάχους Λάρισας που αυτή τη φορά επέστρεψαν με μετάλλια από το Πανελλήνιο πρωτάθλημα «Brazilian jiu jitsu no-gi» 2016 που διεξήχθη στο Ολυμπιακό γήπεδο πάλης στα Άνω Λιόσια. Ο Λαρισινός σύλλογος μετείχε με τέσσερις αθλητές οι οποίοι κατέκτησαν τα παρακάτω μετάλλια:

Γιώργος Παπαδόπουλος: δεύτερη θέση στα -97,5 ανδρών (κέρδισε στον τελικό τον αντίπαλό του ωστόσο του ακύρωσαν αδίκως την πρώτη θέση με το πρόσχημα της συμμετοχής του σε επαγγελματικό αγώνα που έγινε προσφάτως).

Ευάγγελος Χάμος: τρίτη θέση στα -85,5 master.

Μάρα Βελή: τρίτη θέση στα -61,5 γυναικών.

Επίσης πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Κωνσταντίνος Καρατόλιος στα -95,5 master, που παρά την προσπάθεια του δεν μπόρεσε να μπει στην τριάδα.

Την ικανοποίησή του εξέφρασε από την πλευρά του ο προπονητής του συλλόγου Νίκος Κοτασίδης, ο οποίος τόνισε πως η απόδοση των αθλητών του ήταν άκρως ικανοποιητική, ενώ δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στην αδικία που έγινε στον Γιώργο Παπαδόπουλο που αν και νικητής πήρε το αργυρό μετάλλιο.