ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΡΟΜΟΥ ΜΙΚΡΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Τρία λαρισινά μετάλια

ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Δημοσίευση: 13 Οκτ 2010 2:39 | Τελευταία ενημέρωση: 25 Σεπ 2015 9:29
 Με τρία μετάλλια επέστρεψε η αποστολή του Ποδηλατικού Γυμναστικού Συλλόγου Λάρισας από την Αθήνα, όπου συμμετείχε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου Μίνι, Παμπαίδων και Παγκορασίδων που διεξήχθη στις 8-10 Οκτωβρίου και συμμετείχαν 287 αθλητές-τριες από όλα τα ποδηλατικά σωματεία της Ελλάδος.
Ο Π.Γ.Σ. Λάρισας έδειξε τη δύναμή του αφού κατάφερε σημαντικές διακρίσεις. Συγκεκριμένα ο Τσάτσαβος Σταύρος στην κατηγορία μίνι κατέλαβε την 3η θέση στο 4cross και την 5η θέση στην ατομική χρονομέτρηση. Ο Δοξαράς Ευάγγελος του Γεωργίου την 52η στην ατομική χρονομέτρηση. Στους Παμπαίδες ο Χελιδώνης Δημήτριος και ο Αρσενόπουλος Θεόδωρος κατέλαβαν την 44η και 72η θέση αντίστοιχα στο αγώνισμα της ατομικής χρονομέτρησης. Στο αγώνισμα της αντοχής ο Χελιδώνης Δημήτριος κατέλαβε την 26η θέση. Τέλος στις Πανκορασίδες η Τσοπούρογλου Σοφία κατέλαβε την 3η θέση στα αγωνίσματα της αντοχής και ατομικής χρονομέτρησης.