ΣΤΗΝ ΚΡΑΝΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΞΑ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-1

Ήττα γνώρισε χθες ο Τύρναβος 2005

* ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΡΑΒΒΑΡΗ(51΄) ΑΛΛΑ ΔΕΧΘΗΚΕ ΔΥΟ ΓΚΟΛ ΣΤΟ 59΄ (ΓΙΑΚΟΣ) ΚΑΙ 75΄ (ΚΡΟΛ)

Δημοσίευση: 07 Οκτ 2010 3:20 | Τελευταία ενημέρωση: 25 Σεπ 2015 9:28
Την ήττα γνώρισε χθες στο δημοτικό στάδιο Κρανούλας στα Γιάννινα από την τοπική Δόξα ο Τύρναβος 2005 με σκορ 2-1, σε αγώνα που διεξήχθη στο πλαίσιο της 5ης ημέρας στον βόρειο όμιλο της Γ΄Εθνικής κατηγορίας.
Το ματς διεξήχθη μέσα σε ένα αγωνιστικό χώρο όπου θύμιζε περισσότερο…κωπηλατοδρόμιο, καθώς προηγήθηκε δυνατή βροχή και ασφαλώς το έργο των ποδοσφαιριστών, ήταν πολύ δύσκολο.
Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν μέτριο και είχαμε ελάχιστες καλές στιγμές μπροστά στις εστίες των δυο τερματοφυλάκων.
Όμως στην επανάληψη, το γρήγορο γκολ που πέτυχε στο 51΄ο Κράββαρης έδωσε άλλον ρυθμό στο παιχνίδι, καθώς η μπάλα παιζόταν πάνω-κάτω.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σχεδόν αμέσως στο 59΄σε 1-1 και στο 75΄διπλασίασαν τα τερματά τους.
Παρά την προσπάθεια των παικτών του Μιχάλη Ζιώγα, δεν κατέστη δυνατό να έρθει το γκολ της ισοφάρισης και έτσι η ομάδα του Τυρνάβου, γνώρισε την ήττα, που την αφήνει χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα και ασφαλώς θα χρειαστεί πολύ μεγάλη προσπάθεια στην συνέχεια, για να ανακάμψει.
ΤΑ ΓΚΟΛ
Ο Τύρναβος 2005 προηγήθηκε στο 51΄με ωραίο σουτ του Κράββαρη, ο οποίος δέχθηκε θαυμάσια πάσα από τον Μουρατίδη.
Η Δόξα Κρανούλας ισοφάρισε στο 59΄με δυνατό σουτ του Γιάκου και σαν να μην έφτανε αυτό στο 75΄από σέντρα του Θρασκιά ο Κρολ με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι η ομάδα του Τυρνάβου είχε δυο πολύ καλές στιγμές για να ισοφαρίσει σε 2-2, αρχικά με τον Κώστα Μάγγο(εκτέλεση φάουλ) στο 88΄και με σουτ του Μίσιτς, στο 90΄.
Οι γηπεδούχοι σε αντεπίθεση στο 90΄+2 με τον Χήρα, έχασαν ευκαιρία για να σημειώσουν και τρίτο τέρμα.
Τον αγώνα διηύθυνε ο κ. Μπόρτζαρης (Αχαΐας), που είχε βοηθούς τους κ.Κούτση, Σπανό, από τον ίδιο σύνδεσμο. Την κίτρινη αντίκρισαν ο Κλάζογλου και ο Αντωνόπουλος του Τυρνάβου 2005, στο δεύτερο ημίχρονο.
ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ: (Γιώργος Λαδιάς): Βασιλειάδης, Τασιούλας, Χήρας, Διαμάντης, Παπαβασιλείου, Βατσής, Μπιλιλής, Κοσμάς (74' Θρασκιάς), Φρανκίεβιτς (89' Κοτσίνας), Γιάκος (78' Κλεισούρης), Κρολ.
ΤΥΡΝΑΒΟΣ 2005: (Μιχάλης Ζιώγας): Καραναστάσης, Σκούπρας Β. (57' Κουβελάς), Γεωργαντζιάς, Γρηγορίου, Σιάτρας, Μάγγος Αθ., Μουρατίδης (67' Μίσιτς), Κράββαρης, Σκούπρας Κ., Κλάζογλου, Αντωνόπουλος (78' Μάγγος Κ.).

Τα αποτελέσματα στους χθεσινούς αγώνες της 5ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου για το πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής, έχουν ως εξής:
Φωκικός-Μακεδονικός           5-2
Αετός Σκύδρας-Πόντιοι Κ.     2-0
Ναυπακτιακός-Εορδαϊκός      0-2
Καλλονή-Οδυσσέας Αναγέννησης    1-0
Εθνικός Φιλιππιάδας-Επανομή           0-0
Ζάκυνθος-Κοζάνη      0-1
Δόξα Κρανούλας-Τύρναβος 2005      2-1
Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Γιαννιτσών            0-0