ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ ΜΕ 5-0

Καταιγιστικό το Πουρνάρι

Δημοσίευση: 10 Απρ 2012 3:42 | Τελευταία ενημέρωση: 23 Σεπ 2015 22:16
 Καταιγιστικό ήταν το Πουρνάρι που φιλοδώρησε με πέντε τέρματα (0-5) τον Ευαγγελισμό εκτός έδρας για το πρωτάθλημα της Γ΄ τοπικής κατηγορίας.
Σε ένα ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, καθάρισαν την αναμέτρηση, ξεκινώντας κιόλας από το 2’ λεπτό, όπου ο Ζαϊρές με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαρίση.
Δέκα λεπτά αργότερα, μετά από όμορφο συνδυασμό του Ζιώγα Γ. με τον Κρητικό Μ. ο τελευταίος με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.
Στην αμέσως επόμενη φάση στο 13’, το σουτ του Γκατζώνη μέσα από την περιοχή τριπλασίασε τα τέρματα για το Πουρνάρι
Το Πουρνάρι δεν επαναπαύτηκε και στο 32’ πέτυχε τέταρτο τέρμα με σουτ του Ζιώγα Γ. έπειτα από σέντρα του Κορδέλα.
Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο 39’ λεπτό όπου πάλι μετά από σέντρα του Κορδέλα ο Γεροκώστας πλάσαρε σωστά μέσα από την περιοχή διαμορφώνοντας και το τελικό 0-5.
ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ: Τσόγιας, Μάντης, Μαγκούτης, Μουστάκας, Ζήκος, Καρυπίδης, Κορδέλας, Τσιάκος, Διαμαντάκης, Νταναβάρας (61’ Γκρόζος), Φλώρος
ΠΟΥΡΝΑΡΙ: Παυλακούδης, Κρητικός Ευάγ., Ζαϊρές, Κρητικός Θεοφ., Κρητικός Θ., Γκατζώνης (46’ Ζιώγας Στ.), Ζιώγας Γ., Παπαρίσης (58’Τριανταφύλλου), Γεροκώστας,
Κρητικός Μιχ. (46’Μακρυγιάννης), Κορδέλας
* Τη νίκη αυτή αφιέρωσαν ποδοσφαιριστές και προπονητής της Αναγέννησης Πουρναρίου στον ταμία της ομάδος Βασίλη Σαραντόπουλο, που πρόσφατα έχασε τη μητέρα του.
* Επίσης το Δ.Σ. του συλλόγου ευχαριστεί το αρτοποιείο των αδελφών Γκούλιου για την προσφορά της βασιλόπιτας.