Νίκη και έκτη θέση για την ΑΕΛ

Δημοσίευση: 11 Απρ 2013 0:54 | Τελευταία ενημέρωση: 23 Σεπ 2015 15:32

Μια πολύ σημαντική νίκη σημείωσε η ΑΕΛ επί του Ηρακλή Ψαχνών στο FC Arena με σκορ 1-0 (στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής) που την φέρνει στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Football League. «Χρυσός» σκόρερ ο Αλεξάντροβιτς στο 40ο λεπτό με ένα πολύ όμορφο σουτ.

Λίγο μετά τη λήξη της αναμέτρησης ο προπονητής της ΑΕΛ, Τίμος Καβακάς τόνισε πως ήταν μια δίκαιη νίκη ενώ υπογράμμισε πως στο δεύτερο ημίχρονο η κόπωση επηρέασε την απόδοση. Από την άλλη ο προπονητής της Νίκος Παντέλης τεχνικός του Ηρακλή Ψαχνών συμφώνησε πως ήταν δίκαιη η νίκη της ΑΕΛ αλλά τόνισε πως έπαιξε σημαντικό ρόλο η αποβολή του Ντελέκου στο 32’.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τοπούζης (Θράκης), ΒΟΗΘΟΙ: Χαρίτσης, Χούσκογλου Αϊχάν (Θράκης), ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπαράγνκος, Γέσιτς, Βανγκελί, ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 32' Ντελέκος

ΛΑΡΙΣΑ (Τίμος Καβακάς): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Παγώνης, Καρακώστας, Γιώτας, Νεμπεγλέρας, Πόνσε (75' Τσιάρας), Αλεξάντροβιτς (84' Δεινόπαπας), Τ. Κρητικός, Μπλέντι (90+1' Τσίγκας), Σ. Κρητικός.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Νίκος Παντέλης): Τόλιος, Ζουλιώτης, Πλάτανος, Ρεπετσάς, Λαμπρόπουλος, Ντελέκος, Μπακομήτρος, Γέσιτς, Βανγκελί (69' Πούλγκα), Μπαράνγκος (38' Μήτσης), Χαϊκάλης (81' Σεοταχούλ).