ΑΕΛ - ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ 3-3

Ισόπαλο το ντέρμπι με «αγγλικό» σκορ

ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ, ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΚΟΛ

Δημοσίευση: 22 Μαρ 2014 20:22 | Τελευταία ενημέρωση: 22 Σεπ 2015 14:22

Ένα ντέρμπι γεμάτο ανατροπές και γκολ ήταν αυτό ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Οικονόμο Τσαριτσάνης που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο στάδιο Αλκαζάρ για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και έληξε με σκορ 3-3. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μέχρι να ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος είχαν ήδη σημειώσει δύο τέρματα (στο 18′ με τον Κωστούλα και στο 45΄ με τον ίδιο παίκτη).

Στο 56’ η ΑΕΛ ξεκίνησε την αντεπίθεσή της. Μείωσε με τον Νεμπεγλέρα σε 1-2 ενώ στο 64’ ο Καρακατσάνης φέρνει το ματς στα ίσα. Στο 74’ ήρθαν τα πάνω - κάτω όταν ο Γκούρτσας με κεφαλιά σημείωσε το 3-2.

Η Τσαριτσάνη δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και το έκανε αυτό στο 6’ λεπτό των καθυστερήσεων όταν μετά από έμμεσο φάουλ ο Κουλτσιάκης με κεφαλιά έκανε το 3-3.

* Αξίζει να τονίσουμε πως κατά τη διάρκεια του ματς υπήρξε ένταση στην κερκίδα των επισήμων με τον πρόεδρο της διοικούσας επιτροπής κ. Πλεξίδα να αποχωρεί από το Στάδιο Αλκαζάρ.