Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής 0-4

Δημοσίευση: 12 Δεκ 2014 22:28 | Τελευταία ενημέρωση: 04 Σεπ 2015 20:10

Με δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο ο Ηρακλής επικράτησε της Αναγέννησης Καρδίτσας κι έπιασε στην 1η θέση της κατάταξης του 2ου ομίλου τη Λαμία με 19 βαθμούς. Ο «Γηραιός» νίκησε άνετα 4-0 στην Καρδίτσα την Αναγέννηση και σημείωσε την 6η νίκη του σε 7 αγώνες για την 8η ημέρα του ποδοσφαιρικού πρωταθλήματος της Β΄ εθνικής κατηγορίας.

Στο 12΄ ο Τσιλιανίδης εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας των γηπεδούχων και με εύστοχο πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Ηρακλή. Πριν προλάβουν να συνέλθουν οι παίκτες της Καρδίτσας, ο Κάσσος με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενουμένων στο 14΄. Ετο Β΄ ημίχρονο ο Περόνε με σουτ έκανε το 0-3 στο 61΄, ενώ το σκορ ανέβασε στο 0-4 ο Πορτουλίδης με πέναλτι στο 87΄, το οποίο κέρδισε ο Κυριακίδης από τον Γκουγκούδη, ο οποίος αποβλήθηκε.

Νωρίτερα, στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 8ης ημέρας, ο Φωκικός επικράτησε στην Άμφισσα του Αγροτικού Αστέρα με 2-0 και σημείωσε την πρώτη φετινή του νίκη στη διοργάνωση, ενώ πήρε βαθιά βαθμολογική «ανάσα» ενόψει της δύσκολης συνέχειας. Τα τέρματα των γηπεδούχων πέτυχαν οι Σάιν στο 30΄ και Καλλέργης στο 42΄.