Νέα μεγάλη επιτυχία για τον ΝΟΛ

Κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στη σκυτάλη Κ-16 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθώνιας Κολύμβησης και Μεγάλων Αποστάσεων

Δημοσίευση: 27 Μαϊ 2024 12:30

Μία ακόμα πολύ σημαντική επιτυχία για τη λαρισινή κολύμβηση κατέγραψε ο ΝΟΛ, κερδίζοντας το χάλκινο μετάλλιο στη σκυτάλη στην κατηγορία Κ-16 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθώνιας Κολύμβησης και Μεγάλων Αποστάσεων 2024 που διεξήχθη στη Βουλιαγμένη.

Με χρόνο 1.17.47 οι αθλητές του ΝΟΛ τερμάτισαν στην 3η θέση και ανέβηκαν στο βάθρο των μεταλλίων. Πρόκειται για τους Γιώργο Τζήκα, Φίλιππο Κατσαντώνη, Ζωή Κορδάμπαλου και Αγγελική Ψύλλα.
«Η ομάδα μας ανταποκρίθηκε πλήρως στις δυσκολίες του πρωταθλήματος και όλα τα παιδιά υπό τις οδηγίες του προπονητή Γρηγόρη Μαντά, έκαναν για άλλη μια φορά υπερήφανους όλους τους Λαρισαίους, δείχνοντας ότι δίκαια ο Ναυτικός Όμιλος Λάρισας είναι η κορυφαία κολυμβητική δύναμη στην πόλη μας. Η κολυμβητική ιστορία και παράδοση των τελευταίων 40 ετών συνεχίζεται» δήλωσε ο επικεφαλής της λαρισινής αποστολής κ. Γιώργος Κατσαντώνης.
Τα υπόλοιπα αποτελέσματα για τους αθλητές του ΝΟΛ στη διοργάνωση έχουν ως εξής:
-Ομαδικό αγώνισμα, κατηγορία Κ-19:
4η θέση με χρόνο 1.21.29 με τους Άννα Μαρία Τζήκα, Ιωάννα Ψύλλα, Δημήτρη Κατσαντώνη και Θάνο Κουφοδήμο.