Η ΑΕΛ (3) κέρδισε τον πρωτοπόρο Σμόλικα

*Μετά από αξιόλογη εμφάνιση 4-2

Δημοσίευση: 12 Μαϊ 2024 21:10

Σε ένα συναρπαστικό ματς στο Football Land για την τελευταία αγωνιστική της Κ-14 του 3ου ομίλου, η ΑΕΛ(3) κατάφερε να κερδίσει τον πρωτοπόρο Σμόλικα Φαλάνης με σκορ 4-2.

Στο Α’ ημίχρονο η ΑΕΛ(3) είχε την υπεροχή και προηγήθηκε με 2-0, με γκολ των Καλογερόπουλου και Μπατσίλα.
Στο Β’ ημίχρονο ο Σμόλικας ισορρόπησε τον αγώνα, κάνοντας το 2-1 με τον Αρβανίτη και ισοφάρισε σε 2-2 με κεφαλιά του Κατσαρού. Εκεί όμως η ΑΕΛ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και με 2 γκολ του Τζάρτα πηρε τη νίκη με 4-2.
ΑΕΛ(3): Χατζής, Γκέκας, Χατζούλης, Προβίδας, Νικολόπουλος, Ζαχαρής, Γκουρνέλης, Τσιπλικιάρης, Μπατσίλας, Τζάρτας, Καλογερόπουλος, Κουτούμπας, Αρχοντής, Κατσίβελος, Πίσσας, Αρβανίτης, Καρατζάς.
ΣΜΟΛΙΚΑΣ ΦΑΛΑΝΗΣ: Ντανίκας, Τανάγιας, Κακανούλιας, Τεκούσης, Λυγούρας, Duzha, Πέτσι, Πετσιμάς, Χαλίλι, Αρβανίτης, Κυπαρίσσης, Κατσαρός, Πίτσης, Tafa.