Ξεκίνημα με το δεξί για τη Δ.Α. Λάρισας

*ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΣ ΠΥΛ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-0

Δημοσίευση: 07 Μαρ 2024 13:00

Μετά από μια ενδιαφέρουσα αναμέτρηση για το Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου των Εργαζομένων,

η Αστυνομία επικράτησε της ΠΥΛ με σκορ 2-0.
Το παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο «Δ. Κουκουλίτσιος-Δ. Μουσιάρης» και στο πρώτο ημίχρονο η Αστυνομία είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες εντός περιοχής, οι οποίες σταμάτησαν στο δοκάρι, ένα σουτ του Τζίκου Π. και μια κεφαλιά του Καψή Χρ.
Στην επανάληψη, η Αστυνομία ύστερα από φάουλ του Αργύρη Κ. με κοντινή κεφαλιά του Φραγκογούλα Δ. άνοιξε το σκορ, σημειώνοντας το 0-1, στο 50’. Μετά από λίγα λεπτά, στο 55’, με εντυπωσιακή σέντρα του Αργύρη Κ. και ωραίο κατέβασμα κοντρόλ εντός περιοχής (κοντινό σουτ) του Καψή Χρ. η Αστυνομία διεύρυνε τα τέρματά της σε 0-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Το σύνολο της ομάδας ποδοσφαίρου της Δ.Α. Λάρισας με προπονητή τον Ευαγγέλου Σπ. έδωσε υποσχέσεις για μια αξιόλογη παρουσία στη συνέχεια του 37ου Πρωταθλήματος Εργαζομένων του Δήμου Λαρισαίων.

Τα πρωταθλήματα ποδοσφαίρου και μπάσκετ εργαζομένων

Για τα πρωταθλήματα ποδοσφαίρου και μπάσκετ των εργαζομένων θα γίνουν οι παρακάτω αγώνες:ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ
Γήπεδο Γ. Μητσιμπόνας Β’, Ώρα: 16.00, ΠΥΛ-ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΙ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ (Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο)
-ΔΕΥΑΛ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ και COSMOS.
Ο αγώνας του 5ου Ομίλου ΛΟΓΙΣΤΕΣ-ΕΜΠΟΡΟΙ έγινε την Τρίτη 5 Μαρτίου. Εκκρεμούν τα παιχνίδια ΑΠΟΛΛΩΝΕΙΟ-ΦΟΡΤΗΓΑ και ΜΕΛΙΣΣΑ-ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ.