Σημαντική νίκη πέτυχε η Α.Ε. Κιλελέρ

*Με γκολ του Αλτάνη στο 6’ κέρδισε τη Λευκίμμη 1-0 *Δοκάρι είχε και ο Κατσαμάγκας στο 85’

Δημοσίευση: 22 Ιαν 2024 12:40

Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση, η Α.Ε. Κιλελέρ κέρδισε την Α.Ε. Λευκίμμης με 1-0,

σε αγώνα που διεξήχθη χθες το μεσημέρι στο γήπεδο της Φιλιππούπολης, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ’ εθνικής κατηγορίας.
Το «χρυσό», όπως αποδείχθηκε, γκολ σημειώθηκε στο 6ο λεπτό, όταν ο Κατσαμάγκας από τα αριστερά γύρισε την μπάλα προς το σημείο του πέναλτι, εκεί όπου ο Αλτάνης με πλασέ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Παγκράτη, πετυχαίνοντας το 1-0. Η Α.Ε. Κιλελέρ είχε αρκετές ακόμα ευκαιρίες για να διευρύνει τη νίκη της, στο 8’ με τον Σούμπαση, στο 43’με τον Χατζησαββίδη και στην επανάληψη, στο 53’, με τον Βαγενά, στο 54’ με τον Παπαγεωργίου, στο 57’ με τον Κατσαμάγκα και στο 85’ με τον ίδιο παίκτη που έστειλε την μπάλα με σουτ να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στα τελευταία λεπτά ευκαιρίες είχαν οι Βλησαρούλης και Βαγενάς για να σημειώσουν ένα δεύτερο τέρμα.
Έστω και με το «φτωχό» 1-0 οι «κιτρινόμαυροι» κατέκτησαν τρεις πολύτιμους βαθμούς στη μάχη για τη σωτηρία και η νίκη αυτή δίνει μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση στους ποδοσφαιριστές του Κώστα Κατσάρα, που είναι άξιοι συγχαρητηρίων για την υπερπροσπάθεια που καταβάλλουν.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Τασιόπουλος (Θεσσαλίας), που είχε συνεργάτες τους κ. Μαυρογιώρη (Πιερίας) και Σφυρή (Θεσσαλίας).
A.E. KΙΛΕΛΕΡ (Κώστας Κατσάρας): Μυσιρλής, Μπάρδας, Μπαρούτας, Φουρκιώτης, Αντωνίου, Χατζησαββίδης (88’ Δοδοντσάκης), Αλτάνης, Σούμπαση (68’ Βλησαρούλης), Παπαγεωργίου (78’ Κούκος), Κατσαμάγκας Βαγενάς (88’ Χατζής).
Α.Ε. ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Χρήστος Αγγελής): Παγκράτης, Μπάλος (46’ Βασιλάκης), Καραμποίκης, Σκιαδάς, Παπαθανασίου (93’ Κουρής), Μουζακίτης (76’ Νίτας), Βασσάκης, Κωστακιώτης, Γαστεράτος (56’ Τσοπανάς), Γρηγοριάδης.