Πρώτο «τρίποντο» για την Ηλιούπολη

Δημοσίευση: 16 Οκτ 2023 12:20

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα και μάλιστα με ανατροπή, εκτός έδρας, πέτυχε η Ηλιούπολη επί του Τηλυκράτη Λευκάδας με 2-1 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Super League 2.
Μετά το 0-0 με τον Ολυμπιακό Β’ στην πρεμιέρα και την εντός έδρας ήττα από τον Ιωνικό (0-3), το συγκρότημα του Παντέλη πανηγύρισε το πρώτο του «τρίποντο», παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Ντοναλντόνι στο 9’.

Στο 21’ ο Φρίμπονγκ έφερε το ματς στα ίσια και στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπαρμπόσα «υπέγραψε» την ανατροπή των φιλοξενούμενων, οι οποίοι διατήρησαν το αήττητο μακριά από το «σπίτι» τους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:
Ολυμπιακός Β’-Ιωνικός    1-1
Γιούχτας-Παναχαϊκή    2-1
Αιγάλεω-Καλαμάτα    0-3
Τηλυκράτης-Ηλιούπολη    1-2