Ψήφισε νίκη ο Χασομέρης

ΜΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΝΕΟ «ΤΡΙΠΟΝΤΟ» ΓΙΑ ΤΗΝ Α.Ε. ΚΙΛΕΛΕΡ

Δημοσίευση: 08 Οκτ 2023 11:33

Ψήφισε... νίκη ο Δημήτρης Χασομέρης, αφού με δικό του γκολ (60’) η Α.Ε. Κιλελέρ πήρε το «τρίποντο» στην έδρα του Αστέρα Πετριτή (1-0) και βρίσκεται στη δεύτερη θέση του 2ου Ομίλου της Γ’ εθνικής κατηγορίας .
Το παιχνίδι είχε δύο πρόσωπα. Στο πρώτο μέρος ο Αστέρας ήταν καλύτερος, απείλησε στο 26’ με κεφαλιά του Κ. Στεργίου που πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 34’ κεφαλιά του Ρουμελιώτη απέκρουσε ο Μισυρλής και δύο λεπτά αργότερα σε παράλληλη σέντρα του Στεργίου από τη μικρή περιοχή ο Γωγουβίτης «κατάφερε» να στείλει άουτ την μπάλα.
Στην επανάληψη η Α.Ε. Κιλελέρ κυριάρχησε, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Τζαφέστας στο 55’ και 58’ έκανε εντυπωσιακές αποκρούσεις σε προσπάθειες του Κατσαμάγκα, ενώ στο 60’ με γυριστό σουτ από το ύψος του πέναλτι ο Χασομέρης έκανε το 1-0. Στο 87’ πάλι εντυπωσιακά απέκρουσε από κοντά σουτ του Κατσαμάγκα ο Τζαφέστας.
Μοναδική ευκαιρία για τους γηπεδούχους να ισοφαρίσουν το παιχνίδι ήταν στο 89’, όταν γυριστό σουτ του Θηραιού δεν ανησύχησε τον Μισυρλή.
Αστέρας Πετριτή (Σφακιανάκης): Τζαφέστας, Κοντομίχης, Γωγουβίτης, Γαρδικιώτης, Μεντής, Κρητικός, Γκασίδης, Στεργίου Κ., Στεργίου Π., Σούκερας, Ρουμελιώτης (έπαιξαν και οι Βλάχος Κ., Βλαχόπουλος Σπ., Θηραιός).
Α.Ε. Κιλελέρ (Κατσαράς): Μισυρλής, Παπαγεωργίου, Μπάρδας, Φουρκιώτης, Αντωνίου, Χατζησαββίδης, Βαγενάς, Σούμπασης, Κατσαμάγκας, Χατζής, Αλτάνης (έπαιξαν και οι Κούκος, Φωλιάς, Παπαγεωργίου Ν., Χασομέρης, Πανταζής).