Ισόπαλο το γειτονικό ντέρμπι στη Μαρμαρίνη

Χείμαρρος και Αετόλοφος μοιράστηκαν βαθμούς και γκολ (1-1)

Δημοσίευση: 13 Μαρ 2023 11:20

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν στο γήπεδο Μαρμαρίνης, Χείμαρρος και Αετός Αετόλοφου στο γειτονικό ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣΛ.

Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο και μέσα σε διάστημα δύο λεπτών, καθώς οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 37’ με το σουτ του Γιαννακού μετά από ωραία ενέργεια του Βούζα, ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 39’ με το εκπληκτικό πλασέ από τα 40 μέτρα του Κρητικού, ο οποίος διαμόρφωσε το 1-1.
Οι δύο ομάδες προσπάθησαν για το καλύτερο στην επανάληψη, με τους φιλοξενούμενους να έχουν κάποιες καλές στιγμές με τους Βούζα και Γιαννακό και τους γηπεδούχους με τους Κρητικό και Καρπέτη. Η μεγάλη ευκαιρία για τον Χείμαρρο σημειώθηκε στο 88’ με τον Βόγγολη που έχασε κεφαλιά εξ επαφής σε σέντρα του Καρπέτη.
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ ΜΑΡΜΑΡΙΝΗΣ (Ι. Μπουρνάκας-Αντ. Μπούρας): Μπίτρας, Τεκέδης, Νάστος, Καραμάνης (68’ Αποστολάρας), Καραπαρίσης, Καλφούτζος, Δημάκης (68’ Γκέκας), Βόγγολης, Κρητικός, Καρπέτης, Ζαφειρίου (85’ Κακαλούλης).
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΛΟΦΟΥ (Κ. Τσανάς): Ζέικος, Παρλάτζας, Κοντοδήμος, Κόντρα, Παντελιάδης, Ντελής Σπ. (65’ Ηλιάδης), Κασίδας, Γιαννακός, Στεμπάρι (70’ Αντ. Ντελής), Βούζας, Πικούλης (80’ Αργυρούλης).

10. Α.Σ. Αβέρωφ    14-36    6
*Η Καλλιθέα έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. *Με αστερίσκο (*) οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους. *Εκκρεμεί η ολοκλήρωση του αγώνα ΑΣ Αβέρωφ-Δασοχώρι.

10. Αμπελάκια*    9-44    3
*Η Ανάβρα αποχώρησε από το πρωτάθλημα. *Με αστερίσκο (*) οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/3, 15:30)