*ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΔΑΣ

Δημοσίευση: 27 Οκτ 2022 10:20 | Τελευταία ενημέρωση: 27 Οκτ 2022 18:01

Του Χρήστου Αρχοντούλη

Φωτ. Βαγγέλης Κουσιώρας

Σε αγώνα προεπιλογής που έγινε για τη συγκρότηση της Μικτής Κ-14, η ομάδα της Ένωσης επικράτησε του αντίστοιχου τμήματος της Πελασγιώτιδας, με σκορ 5-0. Το παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο των «Ατρομήτων» του Θοδωρή Βουτυρίτσα και οι παίκτες των δυο ομάδων προσπάθησαν να δείξουν τον καλύτερό τους εαυτό, με τη Μικτή να είναι αποτελεσματική και την Πελασγιώτιδα να έχει ευκαιρίες, για να πετύχει κάποιο τέρμα.
Τα γκολ της Μικτής πέτυχαν με σουτ στο πρώτο ημίχρονο ο Γκουγκουλέτσιος (2’), ο Μπαλαμώτης (15’), ο Θάνος (28’), ο Δαούλας (31’) και στην επανάληψη ο Ρακιτζόγλου (42’). Δοκάρι είχε ο Μπαλαμώτης στο 25’.
Τον αγώνα διεύθυνε ο Θεόδωρος Κοντογεώργος.
ΜΙΚΤΗ ΕΠΣΛ Κ-14 (Δημήτρης Τσέτσιλας): Λιούπης, Τενεκές, Κούρτης, Γκανάβας, Κανάκης, Γκουγκουλέτσιος, Πίτσης, Θάνος, Μπαλαμώτης, Δέλλας, Δαούλας
(Τσίντζηρας, Λαδόπουλος, Αλβανός, Ψιμούλης, Παπαϊωάννου, Αντωνούλης, Πελεκούδας, Ρακιτζόγλου, Γκάγκας)
ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΔΑ Κ-14 (Κώστας Παπακωστούλης): Σταυροθανασόπουλος, Σπανός, Κουπατσιάρας, Σουλένης, Ιωαννίδης, Ζιώγας, Δαμασιώτης, Γκίτσης, Ανυφαντής, Κορκόβηλος, Καμπιτάκης (Αρβανίτης, Μόσχος, Τσιλιάκος, Καραδούκας, Σπαχίου)
*Τον αγώνα παρακολούθησαν ο πρόεδρος της Πελασγιώτιδας Αργύρης Γκρίμπας, με τον προπονητή της πρώτης ομάδας Κώστα Μπακατσή.