Βαριά ήττα του Futsal Λάρισας

Δημοσίευση: 25 Οκτ 2022 20:05

Βαριά ήττα για την ομάδα του Futsal Λάρισας, καθώς έχασε με 12-0 από την ΑΕΚ στο κλειστό του Περάματος για την 3η αγωνιστική της Futsal Super League.

Ήταν ευθύς εξαρχής η ομάδα της ΑΕΚ το φαβορί και το πιστοποίησε με τρόπο εμφατικό στον αγωνιστικό χώρο. Η Ένωση δεν αντιμετώπισε προβλήματα κόντρα στη λαρισινή ομάδα (5-0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου) και σημείωσε την 3η της νίκη σε ισάριθμους αγώνες, ενώ η Λάρισα έμεινε στους τρεις βαθμούς. Ο Δικέφαλος του Άγγελου Εμμανουηλίδη είχε πλουραλισμό στο σκοράρισμα, με τους Γκαϊφύλλια, Γούση, Ντάτη, Βιτίνιο να σημειώνουν από 2 γκολ, τους Παυλίδη, Παπακώστα και Βούλετιτς απο 1, ενώ ένα τέρμα σημειώθηκε από αυτογκόλ παίκτη της λαρισινής ομάδας.
Η ομάδα του Futsal Λάρισας εύχεται περαστικά στον Σάκη Σαίτη που υπέστη διάστρεμμα (ευτυχώς οι πρώτες ενδείξεις δείχνουν να είναι ελαφρύ), καθώς και στον Λευτέρη Μανίκο, ο οποίος αποχώρησε και αυτός στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου με έναν μικροτραυματισμό.
Επόμενος αγώνας την επόμενη εβδομάδα πάλι εκτός με τον Ερμή Ζωγράφου.
Στο μεταξύ, με πανό οι παίκτες της λαρισινής ομάδας έστειλαν το δικό τους μήνυμα για αυτούς που ασελγούν σε βάρος παιδικών ψυχών.
Ευχαριστούμε πολύ την ΑΕΚ για τη φιλοξενία.