Πάλεψε αλλά έχασε ο Κεραυνός

*ΣΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΜΕ 84-68

Δημοσίευση: 01 Αυγ 2020 20:35

Φιλότιμα προσπάθησαν χθες οι παίκτες του Κεραυνού, αλλά γνώρισαν τελικά την ήττα από τον Παναθηναϊκό με σκορ 84-68, στην τρίτη ημέρα της τελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μπάσκετ Παίδων.

Οι Λαρισαίοι έμειναν κοντά στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο, παίζοντας πολύ καλή άμυνα. Ο Παναθηναϊκός έκανε ένα βήμα μπροστά στο τρίτο δεκάλεπτο με τη διαφορά να μεγαλώνει στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, ως το τελικό 68-84.
Παραμένει έτσι αήττητος στην τελική φάση του Πανελληνίου Παίδων και έκανε το 3/3 στο ΚΓ Κοκκινιάς Αμαρουσίου, ενώ ο Κεραυνός υπέστη τη δεύτερη ήττα του.
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ.-Ζιώγας
Δεκάλεπτα: 16-15, 34-39, 49-60, 68-84
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κουτρούλης): Τζαλαβάρας 6, Αλέξης 6, Κίτσιος, Γιακούλας 18, Στραβοκώστας, Μπόρσης 15, Αργυρούλης 6 (9ρ, 6 ασ., 6 κλ.), Σδούγκας 3, Μάννης, Πανάγος 12
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ραχοβίτσας): Δήμου 19, Καρακώστας 11, Αβδάλας 11, Ντολγκάν 4, Μπάλα-Καγιού, Κουτσονικόλας 16, Παπαδημητρίου 7, Ματσίρας 4, Ζουγανέλης 8, Γκιομέμος, Σμαραγδάκης