Μία ακόμα νίκη ο Φιλαθλητικός

ΠΑΛΕΨΕ, ΑΛΛΑ ΗΤΤΗΘΗΚΕ Η ΕΑΛ ΣΤΟ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ

Δημοσίευση: 18 Φεβ 2020 16:54

Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Φιλαθλητικός, καθώς επιβλήθηκε στο Κλειστό της Νεάπολης στη Σταυρούπολη με 3-0 σετ (27-25, 25-21, 25-15) για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος βόλεϊ γυναικών της Α2 Εθνικής.

Τα κορίτσια του Δ. Ιόφτσεφ αντιμετώπισαν δυσκολίες μόνο στο πρώτο σετ, το οποίο κέρδισαν με 27-25. Στη συνέχεια, βρίσκοντας ρυθμό, με βελτιωμένη την υποδοχή και με περισσότερες λύσεις επιθετικά, δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο του αγώνα, κερδίζοντας τους τρεις βαθμούς.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Δ. Ιόφτσεφ): Κουτρουμπή, Μπέη, Βαϊοπούλου, Γαργάλα, Νταφοπούλου, Μπάλλα (L), Καραγιάννη, Ξάνθη, Ευθυμιοπούλου (L), Ζιώγα, Σεκλειζιώτη, Πίτσα, Μαυρομάτη, Στατήρη.

ΠΑΛΕΨΕ Η ΕΑΛ
Αντίθετα με τον Φιλαθλητικό, η ΕΑΛ, αν και πάλεψε στο Κλειστό Ασβεστοχωρίου κόντρα στη Νέα Γενεά, δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη. Η λαρισινή ομάδα κατάφερε να κερδίζει στο δεύτερο σετ και να ισοφαρίσει σε 1-1, το ίδιο προσπάθησε να κάνει και στο τέταρτο σετ δηλαδή να οδηγήσει το ματς στο τάι μπρέικ, αλλά έχασε με 25-23 και υποχρεώθηκε έτσι σε ήττα με 3-1 σετ (25-16, 22-25, 25-17, 25-23).
Φιλαθλητικός- Σταυρούπολη    3-0
(27-25, 25-21, 25-15)
Νέα Γενιά- ΕΑΛ    3-1
(25-16, 22-25, 25-17, 25-23)
ΜΕΝΤ-Πεύκα    0-3
(0-25, 0-25, 0-25)
ΑΣ Ελπίς- ΓΣΓ Νίκη    3-1
(25-15, 25-17, 20-25, 25-10)