Πάλεψε αλλά έχασε η Ολύμπια

ΣΤΗ ΝΕΑΠΟΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ ΜΕ 67-60

Δημοσίευση: 10 Δεκ 2019 17:52

Φιλότιμα προσπάθησαν τα κορίτσια την Ολύμπια, αλλά τελικά γνώρισαν την ήττα στο Κλειστό της Νεάπολης από την Ασπίδα Ξάνθης, με σκορ 67-60.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών και οι «Πορτοκαλί» ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Όμως το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό στην εξέλιξη του παιχνιδιού και εκεί κρίθηκε ουσιαστικά το ματς.
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Δημουλάς
Δεκάλεπτα: 18-19, 38-41, 43-56, 60-67
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Τζέλιου, Τσούρβα, Καρτσαμάρη 17(2), Μοδέα, Τέλιου 2, Μπαζούκη 2, Λιάσκου 10, Μιχαηλίδου 18(3), Πατούνη 11(1), Κλεισιάρη.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 14(3), Ευθυμίου 15(4), Μαμαλίγκατζη 10, Φραγκιουδάκη 4, Καραλή 4, Πετρίδου 2, Σουλιώτη 11(1), Βαρελτζή 7.