Ηττα του Παναθηναϊκού από Ομόνοια στην Κύπρο

Δημοσίευση: 06 Αυγ 2018 15:35

Την ήττα με 1-0 από την Ομόνοια, γνώρισε ο Παναθηναϊκός σε φιλικό αγώνα που έγινε χθες στην Κύπρο. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 18ο λεπτό ο Ντάρμπισιρ με κεφαλιά.

Ο Παναθηναϊκός στο τελευταίο 10λεπτο, κι αφού πρώτα ο Δώνης είχε δοκιμάσει διάφορα αγωνιστικά σχήματα με πολλές αλλαγές, έχασε δύο καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει. Στο 83’ το πλασέ του Εμμανουηλίδη πέρασε άουτ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, το πλασέ του Πίσπα από τη μικρή περιοχή έφυγε και πάλι άουτ.

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Κότσαρης, Γιόχανσον (66’ Μαυρομμάτης), Θεοχάρης (75’ Αποστολάκης), Οικονόμου (80’ Πίσπας), Κουλιμπαλί (75’ Οικονομόπουλος), Χατζηθεοδωρίδης (78’ Κουντουριώτης), Στάικος (46’ Κουρμπέλης), Κάτσε (66’ Τζανδάρης), Δώνης (69’ Εμμανουηλίδης), Χατζηγιοβάνης (46’ Σέχου), Ρεγκάκος (46’ Μπουζούκης).