ΜΕ 63-54 ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΚΑΡΟΥΣ

Hττα στις Σέρρες για τον ΓΣ Φαρσάλων

Δημοσίευση: 19 Μαρ 2018 20:27

Σε ήττα με 63-54 στις Σέρρες από τους Ικάρους υποχρεώθηκε ο Γ. Σ. Φαρσάλων στο πλαίσιο της 21 αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β’ Εθνικής.

Αν και στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι εξελίχθηκε σε ντέρμπι (21-20), στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ίκαρος με καλύτερα ποσοστά ευστοχίας στην επίθεση κατάφερε να «χτίσει» μία διαφορά 8 πόντων (37-29) την οποία αύξησε στη συνέχεια για να φτάσει στο +13 (50-37, στο 30’).
Ο Γ.Σ. Φαρσάλων κατάφερε να πλησιάσει τον αντίπαλό του στα πρώτο μισό της τέταρτης περιόδου, ωστόσο οι γηπεδούχοι ελέγχοντας και πάλι τον ρυθμό έφτασαν στη νίκη με 63-54.
Τα δεκάλεπτα: 21-20, 37-29, 50-37, 63-54.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 5, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9, Τράκας, Γκάτζιας 20 (3), Φώτογλου 7, Γκούτζιας 4, Κεμανετζής, Θολιώτης 4, Κακιούζης 14.
Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Φόρος): Νικολόπουλος 5 (1), Ντίνος, Σαββίδης 4, Χαιρετιάδης 10, Αναγνωστόπουλος Χ. 8 (1), Σκολόγκας 15, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 4, Λούτας, Καραδήμας, Μακρής 8.