Ο ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΜΕ 73-59

«Λύγισε» στο β’ ημίχρονο

Δημοσίευση: 12 Φεβ 2018 15:43

Ούτε αυτή τη φορά ο Ερμής Αγιάς δεν μπόρεσε να γευθεί τη χαρά της νίκης και υποχρεώθηκε στην τέταρτη σερί ήττα και υποχώρησε στη ζώνη των πλέι άουτ. Η ομάδα του Γρηγόρη Γιασάρη έχασε χθες από το Μαρούσι με 73-59 στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η

17η αγωνιστική της Α2 Εθνικής.
Ο Ερμής που αγωνίστηκε χωρίς τους Τριανταφύλλου και Κόμματο, ήταν ανταγωνιστικός στο α’ ημίχρονο ωστόσο στο β’ ημίχρονο η εικόνα που παρουσίασε και κυρίως η κακή αγωνιστική συμπεριφορά δεν του επέτρεψαν να πετύχει αυτό που ήθελε.
Το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν ντέρμπι, καθώς οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ (20-19). Προς το τέλος της δεύτερης περιόδου οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν ένα προβάδισμα 8 πόντων (39-31). Στο τρίτο δεκάλεπτο η όχι ικανοποιητική αγωνιστική εικόνα του Ερμή έδωσε τη δυνατότητα στο Μαρούσι να πάρει προβάδισμα 17 πόντων (60-43). Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν τη διαφορά στο σκορ και τον χρόνο, φτάνοντας έτσι στο νίκη με 73-59.
ΜΑΡΟΥΣΙ: Σεργιένκο, Στασινός 8, Μπάκας 2, Ξυδάς 12 (1), Ντακούλιας 4, Γκουαλτιέρι, Κανέλλης, Στούκας 6 (2), Ρεκουνιώτης 19, Σουρλής 5 (1), Παπαγεωργόπουλος 15 (2). Μιχαλούτσος 2.
ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ: Καλές 5, Τσιαμπαλής 3 (1), Χρυσόπουλος 18 (3), Δεμερτζής 7 (1), Λόλας 15 (10ρ.), Μιλόσεβιτς 8, Στιβαχτής, Παπαδόπουλος 3, Νταλός.
ΑΕΛ-Αρκαδικός    77-79
Ηρακλής-Καρδίτσα    87-77
Χολαργός-Παπάγου    99-71
Δούκας-Απόλλων Π.    78-82
Δόξα Λευκάδας-Καστοριά    73-77
Εθνικός-Αμύντας    69-66 παρ.