ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ ΙΝΤΕΡ ΜΕ ΤΗ ΡΟΜΑ

Ο Βετσίνο είπε την τελευταία λέξη

Δημοσίευση: 22 Ιαν 2018 16:39

Λίγα λεπτά απέμεναν για να πανηγυρίσει η Ρόμα μια πολύ σπουδαία νίκη στο Σαν Σίρο κόντρα στην Ίντερ καθώς κρατούσε το 0-1 με τον γκολ του Ελ Σααράουϊ από το 2ο λεπτό.

Ομως, στο 86' ο Ματίας Βετσίνο ισοφάρισε και κράτησε τους «νερατζούρι» στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Δύο γκολ έχει ο Ουρουγουανός μέσος στην Ιταλία, αμφότερα εναντίον της Ρόμα αφου είχε σκοράρει και στη νίκη 3-1 του α' γύρου! Με δύο νίκες μπήκε το 2018 για τη Μίλαν του Τζενάρο Γκατούζο. Οι «ροσονέρι» πέρασαν από τη Σαρδηνία με 2-1 επί της Κάλιαρι καθώς ο Φρανκ Κεσί πέτυχε δύο γκολ για πρώτη φορά στην καριέρα του στη Μίλαν.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ στις αναμετρήσεις για την 21η αγωνιστική:
Αταλάντα-Νάπολι    0-1