1-1 ΑΕΛ - Ατρόμητος

Δημοσίευση: 02 Αυγ 2016 20:15 | Τελευταία ενημέρωση: 02 Αυγ 2016 20:19

Με την ίδια σύνθεση για τη λαρισινή ομάδα ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο AEL FC ARENA. Η ΑΕΛ είχε ανοίξει το σκορ στο 15 λεπτό της αναμέτρησης με τον Ατρόμητο Αθηνών στην αναμέτρηση στο AEL FC ARENA.

Το γκολ για τη λαρισινή ομάδα το έβαλε ο Βαρέλα. Στο 31 λεπτό η ΑΕΛ με τον Ανδρέα Λαμπρόπουλο επιχείρησε να διπλασιάσει το σκορ με σουτ που απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου Χαρμπούνου και στη συνέχεια της φάσης η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.Στο 34 λεπτό ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Ντιγκουανί να κάνει το σουτ από το σημείο του πέναλτι, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ. Ευκαιρία για την ΑΕΛ σουτ του Φατιόν μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου Χαρμπούνου στο 38 λεπτό.
Αλλαγή για την ΑΕΛ Μονιάκη εντός Ουασού εκτός στο 58 λεπτό.
60 λεπτό ΑΕΛ-Ατρόμητος 1-0
Αλλαγές για την ΑΕΛ. Μπήκαν Μαρουκάκης, Χοτζάλι, Γιοβάνοβιτς Ουρτάδο, Μασούρας και ακολούθησαν Σουλιώτης και Καρατάσιος.
Πέναλτι για τον Ατρόμητο. Εκτέλει ο Παπαδόπουλος και ισοφαρίζει το ματς στο 69 λεπτό. ΑΕΛ-Ατρόμητος 1-1