ΓΙΑ ΤΗ Β ΕΘΝΙΚΗ

Νίκη των Χανίων στην Επισκοπή

Δημοσίευση: 16 Ιαν 2015 22:28 | Τελευταία ενημέρωση: 25 Μαϊ 2015 18:49

Ο ΑΟ Χανίων αναδείχθηκε νικητής στον αγωνα με την Επισκοπή στο Δημοτικό Γήπεδο Γάλλου στο Ρέθυμνο, για την 13η ημέρα του ποδοσφαιρικού πρωταθλήματος της Β΄ εθνικής κατηγορίας (football league). Τα Χανιά, με το τέρμα που σημείωσε ο Μαρτσάκης με πλασέ στο 83΄, επικράτησαν με 1-0 και διατήρησαν την 3η θέση της κατάταξης στο πρωτάθλημα φθάνοντας τους 24 βαθμούς, ενώ η Επισκοπή παρέμεινε στην προτελευταία θέση με 8 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν χωρίς τον Κώστα Ανυφαντάκη στον πάγκο τους, καθώς του έχει επιβληθεί ποινή απαγόρευσης εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους για 1 μήνα. Επίσης από το 8΄ αγωνίστηκαν με 10 παίκτες αφού αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Μαραθιανός.