ΣΤΟ 2ο Ε1 ΕΘΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΝΙΣ

Πρώτευσαν στα διπλά οι Μπαλάφας-Νικολούλης

* Και 2ος στο μονό ο Νικολούλης Χρήστος

Δημοσίευση: 13 Απρ 2016 8:03

Με 2 τελικούς έκλεισε το 2ο Ε1 Εθνικό Πρωτάθλημα που διεξήχθη στη Θεσσαλονίκη για τον Λαρισαϊκό Ο.Α. Στα μονά ο Νικολούλης Χρήστος κατέλαβε την 2η θέση στα 14άρια φτάνοντας σε έναν ακόμα τελικό σε Ε1(2η θέση 1ο Ε1) πραγματοποιώντας πολύ καλές εμφανίσεις και αποκλείοντας αξιόλογους αντιπάλους. Ο δεύτερος τελικός ήρθε στα διπλά όπου οι δύο συναθλητές Μπαλάφας Παύλος και Νικολούλης Χρήστος κατέκτησαν την πρώτη θέση χωρίς να αφήσουν περιθώριο αμφισβήτησης από τους αντιπάλους τους.

Στις υπόλοιπες κατηγορίες ο Μπαλάφας Παύλος έφτασε στα προημιτελικά του τουρνουά και οι Αντωνιάδης Ιάσονας και Πατρωνίδη Ειρημίνα αποκλείστηκαν στα προκριματικά. Τους αθλητές συνόδευε ο προπονητής τους Πατσουράκος Δημήτρης.