Η ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΤΥΡΝΑΒΟΥ ΣΤΗ ΜΑΛΕΣΙΝΑ ΜΕ 2-0

Ήταν θέμα... ανωτερότητας

* ΔΥΟ ΓΚΟΛ, ΔΥΟ ΔΟΚΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση: 23 Φεβ 2009 2:56 | Τελευταία ενημέρωση: 28 Σεπ 2015 13:26
Χάρμα ιδέσθαι ήταν χθες στη Μαλεσίνα ο Τύρναβος 2005, ο οποίος επικράτησε της Αναγέννησης Παλαιοκατούνας, με σκορ 2-0.
Ο Μιχάλης Ζιώγας με τον συνεργάτη του Βασίλη Νάρη πήγαν πολύ καλά «διαβασμένοι» στον συγκεκριμένο αγώνα, όπου από την αρχή η τυρναβίτικη ομάδα έδειξε τις προθέσεις της και πέρασε πολύ εύκολα, το εμπόδιο της Παλαιοκατούνας.
Οι γηπεδούχοι στάθηκαν πολύ τυχεροί, καθώς θα μπορούσαν να είχαν δεχθεί περισσότερα τέρματα, εάν οι παίκτες του Τυρνάβου ήταν λίγο πιο προσεκτικοί στο τελείωμα των φάσεων που δημιουργούσαν.
ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ
2’ Σουτ επιχείρησε ο Κόκκινος και αμυντικός των γηπεδούχων απέκρουσε την μπάλα πάνω στη γραμμή.
6’ Από μπροστινή μπαλιά του Κόκκινου ο Νίκος Καρκαλέτσης προχώρησε και με πλασέ έκανε το 0-1.
8’ Μόνος του ο Σκούπρας σούταρε άουτ από καλή θέση.
10’ Ο Συμεωνίδης έπιασε το σουτ από καλή θέση και η μπάλα κατέληξε άουτ.
21’ Σε σέντρα του Αθανασούλη, ο Κόκκινος έπιασε την κεφαλιά και ο γκολκίπερ δύσκολα απέκρουσε την μπάλα.
32’ Σε σουτ βολίδα του Κοντοθανάση, η μπάλα αποκρούστηκε από αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Μπαλαφούτη.
57’ Κόρνερ εκτέλεσε ο Κόκκινος και με θαυμάσια κεφαλιά ο Δημήτρης Σιάτρας, σημείωσε το 0-2.
67’ Σουτ επιχείρησε ο Κουβελάς και ο τερματοφύλακας δύσκολα απέκρουσε την μπάλα σε κόρνερ.
69’ Τετ-α-τετ βγήκε ο Κόκκινος και στο πλασέ που επιχείρησε δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
74’ Από εξαιρετική μπαλιά του Κόκκινου ο Κουρδής πλάσαρε σουτ, από ευνοϊκή θέση.
86’ Φαόυλ εκτέλεσε ο Χατζηλιόντας και η μπάλα αποκρούσθηκε από το κάθετο δοκάρι
89’ Εκπληκτική ατομική ενέργεια από τον Χατζηλιόντα, που πλάσαρε όμως στο τέλος της προσπάθειάς του την μπάλα άουτ.
* Πολύ καλή η διαιτησία του κ.Χρήστου (Λιανός, Φλώτσιος), του συνδέσμου Βοιωτίας.
ΠΑΛΑΙΟΚΑΤΟΥΝΑ: Μπαλαφούτης, Μπονόβας (55’ Παπακωνσταντίνου), Σέττος, Μπαϊρακτσόγλου, Ελευθεριάδης, Καρακώστας (77’ Γάτσος), Συμεωνίδης, Βίγγος (46’ Σταθουλόπουλος), Στέφος, Σκαλτσάς, Παπαμάρκου
ΤΥΡΝΑΒΟΣ 2005: Καραναστάσης, Κουρδής, Σιάτρας, Γρηγορίου, Κολοβέτσιος, Σκούπρας Κ., Καρκαλέτσης (64’ Κατσαβός), Αθανασούλης, Κόκκινος (72’ Χατζηλιόντας), Κοντοθανάσης, Κωτούλας (50’ Κουβελάς).