ΣΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΥΡΑΣΟ ΝΕΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ

Ακόμη πιο βελτιωμένος ο Απόλλωνας

ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΟΙ ΛΑΡΙΣΑΙΟΙ ΧΑΡΗ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΤΟΥ ΙΟΡΔΑΝΙΔΗ (20΄)

Δημοσίευση: 20 Αυγ 2009 3:10 | Τελευταία ενημέρωση: 25 Σεπ 2015 11:19
 Ακόμη πιο βελτιωμένη εικόνα παρουσιάσε ο Απόλλων Λάρισας χθες. Στο φιλικό που διεξήχθη στο γήπεδο της Φιλιπούπολης απέναντι στον Πύρασο Νέας Αγχιάλου οι παίκτες των Νίκου Αργυρούλη και Γιώργου Κεραμάρη νίκησαν με σκορ 1-0. Παράλληλα έδειξαν πως όσο περνάει ο καιρός τόσο καλύτεροι γίνονται ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Δ΄ Εθνικής. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημείωσε στο 20ό λεπτό ο Ιορδανίδης. Βέβαια οι γηπεδούχοι είχαν και άλλες ευκαιρίες να σκοράρουν. Δύο με τον Νάστα στο δεύτερο ημίχρονο και μία με τον Ιωαννίδη. Ο Πύρασος Νέας Αγχιάλου έφτασε κοντά σε γκολ μια φορά στο δεύτερο μέρος όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. ΑΠΟΛΛΩΝ: Μαγαζιώτης, Περήφανος, Γιαννακόπουλος, Τσέλιγκας, Αρχοντής, Μπέης, Σκάκος, Ιορδανίδης, Ιωαννίδης, Μπίμπα, Νάστας
Ζάρας, Μπαλαμούτης, Εμαννουήλ, Κύρος, Κούτσικος, Καραπετσάνης, Νταφόπουλος, Πολύζος, Μαρουγκάς.