Πρωταθλητής Ελλάδος ο Α.Ο. Tae Kwon Do Τυρνάβου

* ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΜΟΥΣΟΥΛΗΣ Θ., ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ Ι., ΝΤΙΝΤΟΥ Θ., ΓΚΟΛΤΣΙΟΥ Ι.

Δημοσίευση: 24 Φεβ 2010 1:47 | Τελευταία ενημέρωση: 25 Σεπ 2015 10:25
ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Γραφείο «Ε»)
Του Κώστα Τσόλα
Οι επιτυχίες για τον αθλητικό όμιλο Tae Kwon Do Τυρνάβου συνεχίζονται, κάνοντας αισθητή την παρουσία του στο πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων νεανίδων στην Χαλκίδα 6-7 Φεβρουαρίου.
Τέσσερις αθλητές του Τυρνάβου κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στις κατηγορίες τους και πήραν το εισιτήριο για την εθνική ομάδα.
Μουσουλής Αθανάσιος -68, Παπαχρήστος Ιωάννης -51 , Ντιντού Θεοδώρα -59 και Γκόλτσιου Ιωάννα -49.
Για άλλη μια φορά εντυπωσίασαν με την τεχνική και την αγωνιστικότητά τους, κατακτώντας δίκαια την πρώτη θέση κερδίζοντας ο καθένας τους τέσσερις αγώνες.
Καλή εμφάνιση έκαναν και η Πορτέση Έλενα, ο Παπαδόπουλος Ιορδάνης και η Γκόλτσιου Σταματία.
Ο Σύλλογος για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδος, κατακτώντας την πρώτη θέση στην γενική κατάταξη παραμένοντας στην κορυφή.
Οι αθλητές έλαβαν πρόσκληση από την Ελληνική Ομοσπονδία να παρευρεθούν στις 15 Φεβρουαρίου στα 3-5 Πηγάδια όπου ξεκινά η προετοιμασία της Εθνικής ομάδας για το παγκόσμιο πρωτάθλημα εφήβων νεανίδων το οποίο θα γίνει στην πόλη Tιχουάνα στο Μεξικό από 6-9 Μαρτίου.
Αξίζει να σημειωθεί ότι οι αγώνες έγιναν με ηλεκτρονικούς θώρακες κάτι που φέρνει ριζική αλλαγή στο άθλημα.
Το Δ.Σ. και οι προπονητές συγχαίρουν τους αθλητές και τους εύχονται καλή επιτυχία στο παγκόσμιο πρωτάθλημα.