ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Εντυπωσίασαν σε προκριματικούς αγώνες αθλήτριες της Γ.Ε.Λ.

Δημοσίευση: 09 Ιουν 2011 3:00 | Τελευταία ενημέρωση: 24 Σεπ 2015 16:44
Ιδιαίτερα εντυπωσιακή ήταν η εμφάνιση των αθλητριών, κατηγορίας κορασίδων, ρυθμικής γυμναστικής της Γυμναστικής Ένωσης Λάρισας, στους προκριματικούς, για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, αγώνες μεταξύ των σωματείων Κεντρικής και Βόρειας Ελλάδας.
Με διαφορά δέκα βαθμών μπροστά από τον δεύτερο σύλλογο, κέρδισαν την 1η θέση στην ομαδική βαθμολογία και φιλοδοξούν να ανέβουν στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου και στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που ακολουθεί.
Αξίζει να αναφερθεί ότι οι πέντε από τις δέκα πρώτες αθλήτριες στην κατάταξη ήταν της Γυμναστικής Ένωσης Λάρισας.
Πολύ καλή η Ζάχου Ανδρομάχη, που κατέκτησε την 1η θέση, όπως και η Νικολίτσα Μαρία, που ήταν 2η στο σύνθετο ατομικό.
Στην 4η θέση η Τζιατζιά Έρρικα καλύτερη από αγώνα σε αγώνα όπως και η Δανίλη Δέσποινα στην 8η θέση. Η Κανάκη Δήμητρα στη δέκατη θέση, με το δεύτερο καλύτερο πρόγραμμα στο ελεύθερο.
Πολύ κοντά στη βαθμολογία των μεγαλυτέρων της αθλητριών και η πρώτη φορά αγωνιζόμενη στην κατηγορία κορασίδων Ριζούλη Χρυσή, που βοήθησε σημαντικά στην κατάκτηση της 1ης θέσης της Γ.Ε.Λ., όπως και η Κυρίτση Γεωργία που αγωνίστηκε σε δύο όργανα.
Κάθε λόγο έχουν να είναι ευχαριστημένες οι προπονήτριες του συλλόγου κες Μπελογκλάζοβα Γκαλίνα, Μπελιάεβα Ναταλία, Ζεβόρα Μπέλα, με την εμφάνιση των αθλητριών τους και φιλοδοξούν για το καλύτερο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.