ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΣΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΦΙΛΙΚΟ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ ΜΕ 1-0

Θετικό τεστ για τη Δήμητρα Γιάννουλης

ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΟΥΡΝΑΚΑΣ, ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ Α’ ΜΕΡΟΥΣ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΤΣΑΡΑΣ

Δημοσίευση: 24 Αυγ 2013 2:44 | Τελευταία ενημέρωση: 23 Σεπ 2015 11:11
Δείχνοντας καλύτερα στοιχεία εν συγκρίσει με τα προηγούμενα φιλικά παιχνίδια η Δήμητρα Γιάννουλης επικράτησε χθες στην έδρα της του Οικονόμου Τσαριτσάνης με 1-0. Το γκολ για την ομάδα της Δήμητρας πέτυχε ο Πατσιωτός στο 79ο λεπτό.
Σε γενικές γραμμές έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι με γρήγορο ρυθμό, δύναμη, πάθος και πολλές φάσεις με την ομάδα της Δήμητρας να δείχνει καλύτερα στοιχεία στο πρώτο μέρος και τον Οικονόμο Τσαριτσάνης στην επανάληψη χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες.
Για τους δύο τεχνικούς ήταν αναμφισβήτητα ένα χρήσιμο τεστ για να τσεκάρουν κάποια πράγματα και να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα.
Από την πλευρά του Οικονόμου Τσαριτσάνης ο Κώστας Κατσάρας δήλωσε προβληματισμένος αφού όπως είπε η ομάδα του δεν ήταν καλή στο α’ ημίχρονο, ενώ ο Γιάννης Μπουρνάκας παρουσιάστηκε ικανοποιημένος από την εικόνα της Δήμητρας τονίζοντας ωστόσο ότι υπάρχει πρόβλημα στην επιθετικότητα της ομάδας παρά το τελικό 1-0.
«Στο α’ ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί θα έλεγα κατώτεροι. Πηγαίναμε δεύτεροι στην μπάλα, δεν είχαμε διάθεση, ενώ στο β’ ημίχρονο ήμασταν καλοί. Ωστόσο έστω και στα φιλικά το σκορ μετράει. Ήταν πισωγύρισμα από το α’ ημίχρονο. Μας προβλημάτισε πολύ» είπε χαρακτηριστικά ο τεχνικός του Οικονόμου, ενώ ο προπονητής των γηπεδούχων επισήμανε:
«Μπορεί στο β’ ημίχρονο να βάλαμε γκολ αλλά είχαμε καλύτερη εμφάνιση στο πρώτο. Οι πολλές αλλαγές επηρέασαν. Είμαι ωστόσο ευχαριστημένος από την εικόνα της ομάδας ειδικά στα πρώτα 60 λεπτά. Έχουμε απουσίες ακόμα και δεν είμαστε έτοιμοι γιατί μας λείπουν σημαντικοί παίκτες. Εύχομαι να μην έχουμε κακοτυχία στις επόμενες προπονήσεις ούτως ώστε να είμαστε έτοιμοι για το πρώτο επίσημο αγώνα της χρονιάς το Σούπερ Καπ. Είμαστε αισιόδοξοι για την πορεία της ομάδας.
Και στα προηγούμενα φιλικά το μεγαλύτερο πρόβλημα που προσπαθούμε να λύσουμε δεν είναι το αν θα βάλουμε γκολ αλλά η επιθετικότητα της ομάδας. Στους άλλους τομείς είμαστε πολύ καλά».
ΟΙ ΚΥΡΙΟΤΕΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ
30’: Ο Τόλιος βγαίνει τετ α τετ αλλά πλασάρει άουτ.
34’: Δυνατό σουτ του Μανάκα, ο Γούπος αποκρούει, η μπάλα καταλήγει στον Πατσιωτό που σουτάρει άουτ.
44’: Φάουλ του Πατσιωτού ο Γούπος αποκρούει και με τη βοήθεια της κάθετης δοκού η μπάλα απομακρύνεται.
63’: Ο Τόλιος πάνω στην κίνηση μπροστά στην αντίπαλη εστία από μπαλιά του Πρικάκη πλασάρει άουτ.
70’: Ο Καρακώστας μπήκε ωραία στην αντίπαλη περιοχή αλλά το πλασέ που επιχείρησε πέρασε άουτ.
76’: Κοντινή κεφαλιά του Σκλάβου από σέντρα του Τόλιου και η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.
79’: Ο Μανάκας βγάζει την μπροστινή μπαλιά και ο Πατσιωτός προλαβαίνει τον αντίπαλο τερματοφύλακα κάνοντας το 1-0.
Τον αγώνα διηύθυνε με επιτυχία ο κ. Μπουμαρσόπουλος που είχε βοηθούς τους κ. Τσακνάκη και Καρακώστα.
ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ (Μπουρνάκας-Μπακογιάννης): Γικούδης, Φατούρας, Τέγος, Μπαρούτας, Ζάρρας, Θώμος, Μανάκας, Εμμανουήλ, Πατσιωτός, Παναγιωτίδης, Σπανός (Σελήνης, Γκαλγκανόπουλος, Κουρούτσαλης, Μαυρουδής, Παναγιωτόπουλος, Χατζημπύρος, Παπαγεωργίου).
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ (Κατσάρας): Γούπος, Α. Παναγιώτου, Σιαφαρίκας, Καρακώστας, Καλπίας, Κουρδής, Σκλάβος, Καραγκούνης, Παπαγεωργίου, Τόλιος, Φτίκας (Πρικάκης, Χάμος, Μπαμπάλης, Κολιός, Δ. Παναγιώτου, Κουμπούρας, Λαζαρίδης).