Βροχή κι αέρας σταμάτησαν ΟΦΗ και ΠΑΣ (0-0)

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Δημοσίευση: 05 Φεβ 2023 9:10

Σ’ ένα ματς που έγινε κάτω από πολύ δύσκολες καιρικές συνθήκες, ΟΦΗ και ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι δίχως τέρματα στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Εκατέρωθεν χαμένες ευκαιρίες, ακυρωθέν γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα για την ομάδα του Βάλντας Νταμπράουσκας, αποβολή του Επαμεινώνδα Παντελάκη στις καθυστερήσεις γι’ αυτήν του Θανάση Στάικου, σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα εκτός από γκολ.
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών).
Κίτρινες: Μπάκιτς, Πασαλίδης-Παντελάκης, Καραχάλιος.
Κόκκινες: Παντελάκης (90’+4’).
ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μανδάς, Λάρσον, Θοράρινσον (83’ Μπαλογιάννης), Βούρος, Διαμαντής, Πασαλίδης (83’ Φελίπε), Μεγιάδο, Ντιουσέ (72’ Περέα), Μπάκιτς (62’ Μόσκερα), Τοράλ, Ντικό (72’ Τσιλιανίδης).
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Θανάσης Στάικος): Τσιντώντας, Σόρια, Πήλιος, Παντελάκης, Καραχάλιος, Μορέιρα (85’ Σταματελόπουλος), Νίνης (90’+6’ Λιάσος), Παμλίδης (70’ Τζίμας), Εραμούσπε, Ριένστρα, Μπαλάν.
* Ο Κοσμάς Τσιλιανίδης εμφανίστηκε με ξυρισμένο κεφάλι ως ένδειξη συμπαράστασης στους ανθρώπους που μάχονται με τον καρκίνο, μιας και χθες (4/2) ήταν Παγκόσμια Ημέρα κατά του καρκίνου.

ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ
Σε χθεσινοβραδυνό παιχνίδι ο Ιωνικός κέρδισε τον Άρη με 1-0. Το γκολ σημείωσε με πέναλτι στο 61’ ο Μαξιμιλιάνο Λοβέρα.ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό, που θα διεξαχθεί σήμερα το βράδυ (20:30) στο γήπεδο της Τούμπας, ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα παιχνίδια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.