Εκπληκτικός ο Φαλανιακός

*ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΦΑΡΣΑΛΩΝ ΜΕ ΣΚΟΡ 6-1

Δημοσίευση: 20 Απρ 2022 20:00

Αποδίδοντας κυρίως στο πρώτο ημίχρονο πολύ καλό ποδόσφαιρο, ο Φαλανιακός συνέτριψε χθες στη Φαλάνη τον Αχιλλέα Φαρσάλων με σκορ 6-1, τερματίζοντας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας κι ολοκληρώνοντας κατά τον καλύτερο τρόπο τα πλέι οφ της Α’ΕΠΣΛ DE-TOX.

Ο Βασίλης Λόλας στο πρώτο ημίχρονο πέτυχε χατ-τρικ με τρία γκολ στο 18’, 31’, 36’, ενώ σκόραρε και ο Γιάννης Αντωνόπουλος στο 21’με πέναλτι. Μούτσα Μπλέντι (61’) και Κώστας Τσιάκος (78’) σκόραραν στην επανάληψη ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 6-0, ενώ ο Λαβαντσιώτης πέτυχε το γκολ της τιμής για το τελικό 6-1. Διαιτητής ήταν ο Κωνσταντίνος Σκάρπας, ο οποίος είχε συνεργάτες τούς Δημήτριο Μίχο και Θωμά Βαλιώτη.
ΦΑΛΑΝΙΑΚΟΣ (Κ. Νεμπεγλέρας-Χ. Λιάπης): Ντιντής (46’Κουτσογαννούλης), Καραμπούζης, Πανταζής Η., Λάιος (46’Πανταζής Γ.), Σιάτρας, Μπλέντι (70’Γιαννακόπουλος), Παπαγεωργίου, Αντωνόπουλος, Λόλας (75’Νάστας), Μούτσα Μπλέντι, Γκιουρσάνης (46’Τσιάκος).
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Β. Μπακογιάννης): Μαργαρίτης, Κομισόπουλος, Πατσούρας, Τσουλής Αθ., Γανός, Αετόπουλος, Κερμελίδης, Ιωαννίδης, Φουρίκης, Χατζόπουλος, Γκαραλιάκος. Έπαιξαν και οι: Λαβαντσιώτης, Καραμπάλιος.