Βαθμό στις καθυστερήσεις πήρε ο Βόλος

*ΧΘΕΣ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ (1-1)

Δημοσίευση: 10 Δεκ 2020 20:02

Με γκολ του Περέα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βόλος απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από τον Αστέρα Τρίπολης, στη μεταξύ τους εξ αναβολής αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής, που διεξήχθη χθες στο «Θ. Κολοκοτρώνης».

Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαράλες, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε την ευκαιρία να κάνει το 2-0 και πάλι από την... άσπρη βουλα στο 52'.
Εντούτοις ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων Κλέιμαν αναδείχθηκε νικητής στη μεταξύ τους μονομαχία, κρατώντας την ομάδα του ζωντανή στο ματς, με τον Περέα στις καθυστερήσεις να διαμορφώνει με κοντινό πλασέ το τελικό 1-1.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Βόλος ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Φεράρι στο 90'.
Γκολ: 24' πέν. Μπαράλες (Αστέρας), 90+4' Περέα (Βόλος).
Διαιτητής: Θανάσης Τζήλος (Λάρισας).
Κίτρινες: Ιγκλέσιας, Άλβαρες, Μπαράλες, Καστάνιο (Αστέρας).
Κολόμπο, Νίνης, Δουβίκας, Φεράρι (Βόλος).
Κόκκινες: 90' Φεράρι (Βόλος).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Αλβάρες (80' Τασουλής), Σουάρεθ, Κάστανο, Μουνάφο, Ιγκλέσιας (66' Τιλίκα), Γκόμες, Σίτο (66' Βαλιέντε), Μπαράλες, Κρέσπι.
ΒΟΛΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Ντεντάκης, Φεράρι, Κολόμπο, Σάντσες, Ριέντστρα, Νίνης, Μαρτίνες (46' Περέα), Ουάρντα (90’+5 Κιάκος), Δουβίκας, Μπαρτόλο.
7 ΓΚΟΛ: Μπαράλες (ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ).
5 ΓΚΟΛ: Μανούσος (ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ), Δουβίκας (ΒΟΛΟΣ), Σφιντέρσκι (ΠΑΟΚ).
4 ΓΚΟΛ: Πινακάς (ΑΕΛ), Ανσαριφάρντ (ΑΕΚ), Μπρούνο Γκάμα (ΑΡΗΣ), Μασούρας, Χασάν (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Σαρδινέρο, Στάρτζεον (ΟΦΗ), Μακέντα, Καρλίτος (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ), Παμλίδης, Ελευθεριάδης (ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ).