Εδραιώνει τη θέση του στη ζώνη των πλέι οφ

Ο ΑΕΤΟΣ ΜΑΚΡΥΧΩΡΙΟΥ ΝΙΚΗΣΕ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ «DE-TOX»-Α’ ΕΠΣΛ ΤΗ ΛΑΡΙΣΑ 2012 ΜΕ 2-0

Δημοσίευση: 07 Μαρ 2019 16:36

Μία ακόμη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Αετός Μακρυχωρίου, αυτή τη φορά επί της Λάρισας 2012 με 2-0 στο χθεσινό εξ αναβολής παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής της «DE-TOX»-Α’ ΕΠΣΛ.

Μία νίκη που εδραιώνει τους «κιτρινόμαυρους» στη ζώνη των πλέι οφ καθώς αύξησαν τη διαφορά τους από τον πέμπτο της βαθμολογίας στους 4 βαθμούς. Η αναμέτρηση κρίθηκε στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο τελευταίο τέταρτο. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 75’ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σιάτρα (το πέναλτι κέρδισε ο Μπόντε), ενώ στις καθυστερήσεις ο Φουσίκας με διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Τον αγώνα διηύθυνε ο κ. Νίτσας με βοηθούς τους κ. Παπαγεωργίου και Πάλλα. ΑΕΤΟΣ ΜΑΚΡΥΧΩΡΙΟΥ (Δ. Καπετανόπουλος): Σταμέλος, Σιάτρας, Μάρκου, Πούτας, Τσιαντούλης, Καλούσης, Κλούρας, Κολοβός (75’ Τζίκα Ίλ.), Γκαμπέτας (90’ Λάλλας), Αντωνόπουλος (65’ Φουσίκας), Μπόντε (80’ Μπέτσιος). ΛΑΡΙΣΑ 2012 (Ν. Αργυρούλης): Παπαζήσης, Βλιώρας, Κουκουτσέλος, Πεπκολάι, Φλώρος Αντ., Κίτσιος Π., Φλώρος Παν., Τσιάγκος (70’ Καραγιάννης), Βασιλείου (82’ Πάσιος), Μπόντε (75’ Ευθυμίου), Κίτσιος Δ.

Ηρακλής Λ. 43-12 50

Φαλανιακός 35-12 47

Σμόλικας 36-19 41

Μακρυχώρι 31-17 37