ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ–ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 3-3

«Χόρτασαν» γκολ στο «Βίκαρετζ Ρόουντ»

Δημοσίευση: 13 Αυγ 2017 15:44

Εκπληκτικό ματς στο «Βίκαρετζ Ρόουντ», όπου η Γουότφορντ... έκλεψε τον βαθμό ισοφαρίζοντας στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων τη Λίβερπουλ.

Οι «κόκκινοι» του Γιούργκεν Κλοπ πραγματοποίησαν εντυπωσιακή εμφάνιση στο β' ημίχρονο όταν ανέτρεψαν το εις βάρος τους 1-2, με δύο γκολ, δοκάρι και πολλές χαμένες ευκαιρίες. Ομως δέχτηκε ένα «φτηνό» γκολ στις καθυστερήσεις και έχασε την ευκαιρία να μπει με το δεξί στη σεζόν. Βασικός με τους γηπεδούχους και παρών σε όλο το διάστημα ήταν ο Χοσέ Χολέμπας ο οποίος έδωσε την ασίστ (από κόρνερ) στο πρώτο γκολ της ομάδας του.

Ετσι το υπερθέαμα της Premier League ξεκίνησε με δύο ματς στα οποία έχουν σημειωθεί 13 γκολ, καθώς η αρχή έγινε το βράδυ της Παρασκευής στο «Εμιρεϊτς».