ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΑΓΚΑΔΑ ΜΕ ΣΚΟΡ 3-2

Φιλική ήττα του ΠΟΕ

Δημοσίευση: 31 Δεκ 2016 9:26

Φιλική ήττα γνώρισε ο Π.Ο.Ε. στο γήπεδο Ελασσόνας από την ΑΠΕ Λαγκαδά που αγωνίζεται στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Σ’ ένα ανοιχτό παιχνίδι, η ομάδα του Λαγκαδά προηγήθηκε με δύο γκολ του Πολίτη στο 25’ και στο 30’, ενώ για την Ελασσόνα μείωσε σε 1-2 στο 38ο λεπτό ο Μηνάς, για να ολοκληρωθεί έτσι το α’ ημίχρονο.

Στην επανάληψη, ο Ματούλας στο 52’ με σουτ, ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στο 70’ ο Πολίτης, μετά από ωραίο συνδυασμό, διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Η διοίκηση του Π.Ο.Ε. ευχαρίστησε τη διοίκηση της ΑΠΕ Λαγκαδά, για την αποδοχή της πρόσκλησης για την πραγματοποίηση του φιλικού παιχνιδιού.

Π.Ο. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ (Αλεξανδρής): Γκουτζουρέλας, Καραμάνος, Τσένος, Μπούσιας, ,Καρλιάμπας, Πάτσης, Συνάπαλος, Μπαλαμώτης, Μηνάς, Ματούλας, Γεωργουλας θ. (στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Μωισίδης Μενσούρ, Μαστοροδήμος, Ουσταμπασίδης).

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Κατηκαρίδης): Καρυπίδης, Καρασσαβίδης, Ντόσης, Τσέτσος, Γιαννακόπουλος Παναγιωτούδης, Ντούγκα, Ξανθόπουλος, Παυλίδης, Πολύζος, Πολίτης (στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Μπίτζος, Νιάνιος, Σπανογιώργος, Παπαξενίδης, Ταχόπουλος).