Φιλική νίκη πέτυχε η Μικτή Κ-14 της ΕΠΣΛ

*ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Δημοσίευση: 21 Οκτ 2022 8:05 | Τελευταία ενημέρωση: 21 Οκτ 2022 9:32

Σε αγώνα προεπιλογής για τη Μικτή της Κ-14 ΕΠΣΛ, η ομάδα της Ένωσης επικράτησε της αντίστοιχης του Απόλλωνα Λάρισας, με σκορ 6-0.

Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Μάνδρας σε μια ηλιόλουστη ημέρα και οι «μικροί» των δυο ομάδων προσπάθησαν να δείξουν ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο.
Ο Απόλλωνας στο ξεκίνημα της αναμέτρησης είχε μια πολύ καλή στιγμή, όταν ο Τουρσουνίδης με σουτ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κωστόπουλου.
Όμως στο 6’, σε σέντρα του Μακρή από τα δεξιά, ο Ανυφαντής με κεφαλιά, έκανε το 1-0 για τη Μικτή.
Στο 15’ με απευθείας φάουλ ο Βασιλείου πέτυχε το 2-0, ενώ στο 17’ ο Ανυφαντής με πλασέ σημείωσε το 3-0, πετυχαίνοντας παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.
Και στο 25’, ο Τσιάρτας με σουτ έκανε το 4-0, που ήταν σκορ ημιχρόνου (σ.σ. τα δυο ημίχρονα είχαν διάρκεια 35’ το καθένα).
Στην επανάληψη και πάλι η Μικτή της ΕΠΣΛ, ήταν αυτή που είχε τον έλεγχο, με αποτέλεσμα στο 45’ ο Σαγρής με δυνατό σουτ να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 5-0 και στο 63’ ο Τρουβάς με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, να διαμορφώνει το τελικό 6-0.
Οι νικητές είχαν και δύο δοκάρια με τους Αδαμόπουλο και Βουτσιλά, μετά από σουτ που επιχείρησαν.
Μια πολύ καλή προπόνηση έκανε και ο διαιτητής Θεόδωρος Κοντογεώργος, ο οποίος με άνεση διηύθυνε το φιλικό παιχνίδι.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Χρήστος Μαϊμουλιώτης): Λάππας, Πιλτσούλης, Κουλιαλής, Ρίζος, Μιχαλόπουλος, Καζαντζής, Λαμπρονίκος, Σεφεριάδης, Κατσάνος, Τουρσουνίδης, Σαράντης.
Αγωνίστηκαν και οι: Τσιάτσιος, Νότας, Σινάι, Σωτηρίου, Πλούμπης, Βλαχάκης, Ντουμόπουλος, Πιτσίλκας
ΜΙΚΤΗ ΕΠΣΛ Κ-14 (Δημήτρης Τσέτσιλας): Κωστόπουλος, Θάνος, Βασιλείου, Πίτσης, Σαγρής, Αδαμόπουλος, Τσιάρτας, Τζιότζιος, Τσούμαρης, Ανυφαντής, Μακρής.
Χρησιμοποιήθηκαν και οι: Χασιώτης, Μπακογιάννης, Πάνου, Αβραμούλης, Τσατσελάρι, Βουτσιλάς, Τρουβάς, Τσιρογιάννης.